postel

Stěhování postele krok za krokem

Jak přestěhovat postel?

Nezáleží na tom, zda se rozhodnete pro stěhování ložnice z místnosti do místnosti nebo do nového domova. Postel patří k největším a nejnepohodlnějším předmětům, které budete muset během tohoto procesu přemístit. Přesouvání rámu postele i samotné matrace vyžaduje mimořádnou sílu. Naštěstí existují způsoby, jak postel i matraci úspěšně přestěhovat.

Co budete potřebovat

  • Šroubovák nebo imbusový klíč pro demontáž a následnou montáž rámu a čela postele.
  • Strečová folie pro zakrytí matrace i čela postele.
  • Balicí páska.
  • Uzavíratelný sáček pro uložení šroubků z rámu postele.
  • Stěhovací popruhy a statný parťák pro stěhování.
ložnice

Začněte s rámem postele

Z postele sundejte polštáře, peřiny a vyjměte věci z úložného prostoru. Dále se zaměřte na matraci. Tu je třeba vyjmout z rámu postele nebo odšroubovat z pružin. Až tak učiníte, opřete ji stranou o stěnu. Následně sundejte pružiny nebo úchytky pro matraci a uložte do uzavíratelného sáčku, abyste měli více prostoru pro práci s čelem a rámem postele.

Demontáž rámu postele

Rám i čelo postele jsou většinou snadno rozebíratelné, což usnadňuje stěhování z bodu A do bodu B. Rozložte rám na co nejmenší kusy, aby se s ním dalo dobře pohybovat. Dbejte na to, abyste schovali všechny šroubky a další části společně v plastovém sáčku. Nakonec nezapomeňte rám i čelo postele důkladně zabalit. Hrany opatřete tvrdým kartonem a vše pečlivě zabalte do bublinkové a následně fixační folie.

Stěhování matrace

Dalším krokem je stěhování matrace. Ten se liší podle toho, zda máte standardní matraci nebo matraci z paměťové pěny. Zatímco standardní matrace je velká, neskladná a těžká, matrace z paměťové pěny se díky hmotnosti a ohebnosti stěhuje mnohem lépe. Stačí ji za asistence druhé osoby srolovat a svázat například pomocí upínacích popruhů.

postel

Stěhování standardní matrace

Než začnete matraci stěhovat, je třeba ji důkladně zabalit. K tomu poslouží matracový vak nebo strečová folie. Po důkladném zabalení je možné začít se stěhováním. Matraci položte vodorovně. Pokud použijete stěhovací popruhy, umístěte je asi 15 cm od konců matrace. Současně s druhou osobou matraci zvedněte a přesuňte do dodávky. Nebudete-li používat popruhy, ohněte se v kolenou, uchopte matraci a pozvolna se v kolenou opět zvedněte. Tímto způsobem eliminujete tlak působící do zad.

Pronájem stěhovacího vozu

Postel včetně matrace se obvykle nevejdou do osobního vozu a je třeba sehnat dodávku. Vezmeme-li v úvahu náročnost stěhování celé postele, není možné ji přestěhovat pouze v jedné osobě. Pokud nemáte k dispozici přítele s dodávkou, obraťte se na náš tým stěhováků z Odnesto.cz, kteří vám pomohou se stěhováním postele, převezou ji na novou adresu a následně pomohou s jejím opětovným složením.