zima

Rozhodli jste se pro stěhování v zimě?

Stěhování v zimě nemusí být tabu

Plánujete stěhování a zrovna vám vyšlo na zimní měsíce? Ve skutečnosti to nemusí být až tak náročné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Naši stěhováci z Odnesto.cz pro vás připravili tipy, se kterými bude stěhování i v zasněžené krajině příjemné.

dárek

Sledujte předpověď počasí

Stěhování je důležité plánovat několik týdnů dopředu, abyste eliminovali stres a chaos. Jenže nakonec může vaši snahu o bezproblémové stěhování překazit náhlá sněhová nadílka. Proto je dobré sledovat předpověď počasí a na případnou kalamitu se připravit dopředu.

Připravte příjezdovou cestu a ukliďte chodníky

Bez ohledu na roční období je třeba zajistit příjezdovou cestu a parkovací místo před domem. Dále nezapomeňte uklidit chodníky nejen od sněhu, ale také doplňků, které mohou stát v cestě během stěhování. Pokud napadl sníh, pečlivě jej odhrabte a chodníky i příjezdovou cestu posypte solí nebo pískem.

Tento krok udělejte také na místě svého nového bydliště. Pokud nemáte možnost dostavit se před stěhováním do nového domova, požádejte svého realitního makléře či správce nemovitosti, aby se o tyto záležitosti postaral.

krabice

Chraňte interiér

Protože se chodí sem a tam, dovnitř se nanosí spousta nečistot a vody. Určitě nechcete, aby se podlaha v den vašeho stěhování poškodila vlivem vody nebo poškrábala od posypového písku. Pro tyto účely je dobré rozmístit po podlaze podlahové rohože u vchodů a papírové kartony na podlahy uvnitř bytu.

Mějte po ruce zimní oblečení

I když se během stěhování zahřejete, určitě se vyplatí mít po ruce teplejší kusy oblečení. Hodit se bude náhradní bunda, která vás nebude omezovat při práci a vždy suché rukavice. Během stěhování doporučujeme obléknout funkční termo prádlo, které odvede pot a zajistí příjemnou teplotu během celého dne.

Nepodceňujte zimní zásoby

Nikdy nevíte, kdy budete muset opět začít odhazovat sníh. U svého současného i nového domova mějte po ruce hrablo, koště, lopatu a posyp chodníků. Prostorový ohřívač pomůže rychleji vytopit nový byt. Pokud můžete, zapněte na nové adrese radiátory alespoň den předem. Bude příjemnější přijet do hezky vyhřátého obydlí.

Zajistěte všechny služby s předstihem

Zimní dny jsou krátké a chladné. Určitě nechcete, abyste ve vašem novém domově zůstali bez tepla či elektřiny. Několik dnů před stěhováním zkontrolujte, zda vám svítí světla v bytě i před domem, topí všechny radiátory, a to po celé délce a šířce, funguje internet a teče teplá voda. Pokud ne, ještě je čas na odstranění případných závad.

Zajistěte hlídání pro děti a domácí mazlíčky

Stěhování s dětmi a domácími mazlíčky je v zimních měsících ještě náročnější. Stěhovat krabice, balancovat na kluzké podlaze, a ještě dávat pozor pod nohy, je nad lidské síly. Chraňte své nejmenší před poraněním tak, že jim zajistíte minimálně po dobu stěhování hlídání.