Stěhovací firma

Stěhování svépomocí se může prodražit

Pokud se rozhodnete přestěhovat, pravděpodobně začnete řešit, jak celou akci provést co nejpohodlněji a nejlevněji. Mnozí lidé se pod vidinou ušetření nákladů rozhodnou nesvěřit stěhování profesionální firmě a namísto toho se přestěhovat svépomocí, či s asistencí příbuzných nebo přátel. Pokud však je váš majetek větší, než co by se vešlo do kufru osobního auta, stěhování svépomocí nebývá nejlepší a vůbec ne nejlevnější řešení. Naopak, může se nejen prodražit, ale také vám způsobit nemalou újmu na zdraví a mezilidských vztazích. Nevěříte? Pojďme si tedy ukázat několik hlavních důvodů, proč si na stěhování najmout profesionály.

Stěhování svépomocí se může prodražit

Manipulace s většími kusy nábytku

Přestože vaši přátelé, kteří se uvolili vám pomoci se stěhováním, tráví každou volnou chvíli v posilovně, stěhování velkých a těžkých kusů nábytku může být nad jejich síly. Tyto předměty jsou totiž nejen velmi těžké, ale také objemné a k manipulaci s nimi je kromě síly potřebná i šikovnost, zkušenost a správné vybavení, kterými amatéři zřídkakdy disponují. Stěhovat starožitnou kredenc po schodech a úzkých chodbách panelového domu vede v případě nezkušených osob většinou k poškození omítky, poškození samotného nábytku a leckdy i ke zranění osob.

Přeprava nábytku stěhovacím vozem

Zatímco profesionální stěhovací firma má k dispozici speciální upravené kamiony, do kterých snadno naložíte zařízení celého bytu, vy ani vaši přátelé pravděpodobně nic takového k dispozici nemáte. Stěhovat zařízení vašeho bytu v dodávce či kombi je pomalé, stresující a v případech rozměrných kusů, které nelze demontovat, i nemožné. V kamionu stěhovací firmy navíc můžete váš nábytek zajistit a upevnit, aby během jízdy nedošlo k jeho poškození, což u běžného auta většinou nelze.

Přeprava nábytku stěhovacím vozem

Ušetříte čas a peníze

Může se to sice zdát nepochopitelné, ale najmutí profesionální stěhovací firmy vás skutečně může vyjít levněji než stěhování s přáteli. V první řadě jde o ušetření obrovského množství času. Zatímco stěhováci veškerý váš majetek naloží do kamionu naráz, odvezou jej na místo, kde jej opět vyloží a nanosí do vašeho nového bytu, vám to bude i s pomocí party přátel trvat několikanásobně dlouho. A čas, který ušetříte, jsou peníze. Namísto toho, abyste trávili mnoho hodin stěhováním, můžete ušetřený čas věnovat práci, což vám pravděpodobně zaplatí velkou část nákladů na stěhovací firmu. Během stěhování se navíc vždy něco rozbije, obzvláště pokud je prováděno neodborně. Můžete poškodit stěny domu, nebo rozbít nějakou vaši hodnotnou věc. Tyto škody mohou hravě převýšit náklady na najmutí stěhovací firmy i několikanásobně. Profesionální zaměstnanci stěhovací firmy však dobře vědí, jak manipulovat s těžkými předměty tak, aby k žádnému poškození nedošlo.