stěhování do menšího bytu

Kdy objednat stěhování? Raději s předstihem

Blíží se chvíle, kdy se konečně budete stěhovat do vytouženého nového domova? Přestože většina lidí má ze stěhování obavy a považuje jej za velmi stresující záležitost, nemusí tomu tak být, pokud vše včas zařídíte a svěříte se do péče profesionálů.

Stěhovat se svépomocí nebo objednat firmu?

Stěhování svépomocí může na první pohled vypadat jako dobrý nápad. Nemusíte objednávat termíny předem, dostatek silných paží zajistí vaši příbuzní a kamarádi za láhev slivovice, takže se zdá, že můžete výrazně ušetřit. Ovšem je tomu skutečně tak? Stěhování nábytku totiž není jen o síle svalů. Vyžaduje také správný „grif“ a zkušenosti, které se získávají roky praxe. Manipulovat s těžkými a objemnými předměty v úzkých prostorách není pro nezkušeného člověka nic jednoduchého a často končí škodami na majetku nebo dokonce zraněním. Stěhovací firma se oproti tomu zhostí tohoto úkolu mnohem rychleji, spolehlivěji a s minimálním rizikem škod na vašem i cizím majetku. Disponují také dostatečně objemnými vozy, které zvládnou přestěhovat celý váš byt najednou.

Jak dlouho dopředu objednat stěhovací firmu?

Jak dlouho dopředu objednat stěhovací firmu?

Je pochopitelné, že některé termíny stěhování jsou mezi lidmi oblíbenější než jiné. Lidé se obvykle raději stěhují během víkendu, kdy je na vše víc času a není nutné si brát dovolenou. Mnohem oblíbenější jsou také letní měsíce, kdy je stálejší počasí. Důsledkem toho je fakt, že tyto lukrativní termíny jsou na dlouho předem obsazené. Pokud tedy plánujete stěhování do nového domova v podobně exponovaném termínu, objednejte si raději služby stěhovací firmy nejméně měsíc až dva dopředu.

Jak vybrat vhodnou stěhovací firmu

Jak vybrat vhodnou stěhovací firmu

Stěhovacích firem je na našem trhu dostatek, ne všechny jsou ovšem stejně kvalitní. Předtím, než se pro některou rozhodnete, byste si proto měli na internetu najít recenze předchozích zákazníků. Doporučujeme také před objednáním služeb do firmy zavolat a zeptat se na některé důležité otázky, například:

  • jak dlouho je firma na trhu?
  • je firma pojištěna proti způsobeným škodám?
  • udělá vám firma kalkulaci zdarma ještě před podpisem smlouvy?

Jednou ze stěhovacích firem, které tato kritéria splňují na výbornou je firma Odnesto.cz, která úspěšně zajištuje stěhování v rámci celé ČR již spoustu let. Zaměstnává stěhovací týmy složené z profesionálů s dlouholetou praxí, kteří jsou pravidelně školeni. Ještě předtím než se rozhodnete uzavřít smlouvu, vyšle Odnesto.cz zkušeného technika přímo k vám domů, aby na místě spočítal objem stěhování a na jeho základě vám udělal cenovou nabídku. Pojištění proti způsobené škodě je samozřejmostí.

Pokud se rozhodnete pro firmu Odnesto.cz a objednáte si stěhování s dostatečným předstihem, proběhne vaše cesta do nového domova bez jakýchkoli zádrhelů.