Ušetřete na stěhování - získejte balicí materiál zdarma

Ušetřete na stěhování – získejte balicí materiál zdarma

Pokud jste se někdy stěhovali, nebo vás tato zkušenost v nejbližší době čeká, pravděpodobně víte, že nejvíc práce zabere balení a následné vybalování. K tomu, abyste zabalili obrovské množství knih, oblečení, nádobí a spousty jiných věcí, které doma pravděpodobně máte, budete potřebovat velké množství balicího materiálu. Samozřejmě, vše co potřebujete, si můžete snadno koupit, od pevných papírových či plastových boxů, až po bublinkové folie pro ochranu křehkých věcí. Při množství věcí, které při stěhování potřebujete zabalit, se však může nákup balicího materiálu stěhování pěkně podražit. Proč však za něco takového platit, když to můžeme mít zcela zadarmo?

Kde získat balicí materiál zdarma

Kde získat balicí materiál zdarma

Je zvláštní, že spousta lidí platí za obalové materiály, když na druhou stranu spousta dalších lidí platí za to, aby se těchto obalů zbavili. Všem obchodům ve vašem okolí chodí dodávky zboží v krabicích, kterých se poté musí zbavovat. Pokud se rozhodnete získat zdarma nebo velice levně pevné papírové krabice, zkuste oslovit některého z obchodníků ve vašem okolí. Někteří z nich, zejména obchody s potravinami či drogistickým zbožím, dostávají zboží v pevných kartonových krabicích, které po vybalení odesílají na recyklaci. Pokud je požádáte, pravděpodobně budou rádi, že se některých krabic zbaví, a vy tak získáte pevné kartonové boxy, které se skvěle hodí ke stěhování. Stejným způsobem můžete získat i další balicí materiál, jako například bublinkové fólie či pěnové granule, které slouží k vyplnění volného prostoru v krabicích. V supermarketech a obchodních centrech, které nakupují zboží po velkých paletách, můžete získat i velké archy kartonu, které slouží jako podložka pod zboží na paletách. Tyto velké kartony využijete například při balení velkých věcí, jako jsou obrazy a podobně.

Oslovte přátele na sociálních sítích

Je velice pravděpodobné, že se někdo z vašich přátel, či přátelů přátel nedávno také stěhoval a má doma kvalitní obalový materiál, pro který již nemá využití. Zkuste je požádat, zda by vám krabice nevěnovali či nezapůjčili. Pravděpodobně budou rádi, že se jich zbavili a že poslouží ještě někomu dalšímu a přenechají vám je.

stěhovací krabice

Co s krabicemi a obalovým materiálem po stěhování

Jakmile se zabydlíte v novém domově, krabice nevyhazujte. Pokud je neplánujete využít při dalším brzkém stěhování, někomu je věnujte a snižte tak množství odpadu, který naše civilizace produkuje. Dejte vědět svým kontaktům na sociálních sítích, nebo si podejte inzerát zdarma na některém z inzertních serverů.

Znovupoužitím krabic na stěhování nejen ušetříte významnou částku a podstatně si zjednodušíte stěhování, ale navíc výrazně pomůžete šetřit životní prostředí. Čím vícekrát se krabice, které by se jinak zbytečně vyhodily, použijí, tím více se ušetří primárních surovin, jako je dřevo.