zima

Stěhujete se před Vánoci? Zjistěte, jak na to!

Rozhodli jste se, že si letošní Vánoce uděláte opravdovou radost a koupíte si vysněný byt či dům, o kterém už roky sníte, a právě nyní vám zavolal makléř, že všechny zednické práce jsou hotové, stěny vymalované, koupelna obložená, podlahy položené a nezbývá nic jiného, než s nastěhovat? S chutí do toho! stěhování před Vánoci je tak vzrušující! Užijte si ten příjemný pocit a nechte si poradit, jak zabalit výzdobu, kterou jste si stihli udělat ještě na původní adrese.

Jak zabalit vánoční výzdobu?

Vánoce jsou v plném proudu, a tak není nic neobvyklého, když jste si ještě svůj starý byt ozdobili světýlky, girlandami, vánočními dekoracemi a adventním věncem. I tyto doplňky je nutné přestěhovat na novou adresu. Pokud se stihnete přestěhovat ještě do Vánoc, určitě chcete, aby vám dekorace dělaly radost i v novém domově. Nemusíte vše odstrojovat. Stačí, když si pořídíte velké kartonové krabice. Pak už stačí například adventní věnec, ozdobené girlandy a jiné dekorace opatrně sundat, uložit do krabice a na nové adrese je pouze šetrně umístit tam, kam potřebujete.

vánoce

Pozor na křehké baňky!

Opravdoví milovníci Vánoc mají pro výzdobu nakoupené zajímavé dekorace a ozdoby, které stojí hodně peněz. Zvláště pak skleněné figurky nebo skleněné baňky jsou drahé a velmi křehké. Při transportu se můžou i sebemenším otřesem poškodit.

Na balení skleněných křehkých vánočních ozdob se předem připravte. Zajistěte si dostatečné množství balicího papíru nebo staré noviny, kartonové krabice či plastové boxy. Dále bublinkovou folii, lepicí pásku, permanentní fix pro označení krabice a můžete se pustit do práce.

Jak křehké ozdoby zabalit?

Někteří z nás mají doma krásné skleněné baňky, které mají ještě po babičce, jiní investují velké peníze do moderních skleněných ozdob, které podtrhují to pravé kouzlo Vánoc. Ať už se jedná o letité nebo nové ozdoby, všechny jsou náchylné na poškození. Předtím, než je uložíte do krabic, je jednu po druhé zabalte do bublinkové folie, abyste minimalizovali riziko otřesů a poškození.

vánoce

Krabice pečlivě vyložte papírem

Krabice určené pro vánoční ozdoby pečlivě vyložte papírem, a to jak na dně, tak i po bocích. Do měkké výstelky uložte křehké baňky, které jste zabalili do bublinkové folie a mezi nimi prázdná místa vyložte papírem tak, aby se ozdoby nemohly v krabici hýbat. Poslední řadu baněk nezapomeňte rovněž přikrýt papírem. Abyste se ujistili, že jsou baňky v bezpečí, krabicí zatřeste. Pokud neslyšíte žádný šum, můžete krabici zalepit a napsat na ní, že se jedná o křehké sklo.

Svěřte stěhování do rukou profesionálů

Naši stěhováci z ODNESTO vám pomohou s bezpečným stěhováním bytu před Vánoci a postarají se o to, abyste měli ze stěhování zvláště v tomto období opravdovou radost!