podzim

Tipy pro stěhování na podzim

Stěhování na podzim? Ideální čas!

Připadá vám termín pro stěhování na podzim? Pak jste patrně vyhráli pomyslný jackpot. Stěhování v podzimních měsících je totiž po všech stránkách nejvýhodnější, oproti ostatním ročním období. Abyste však celý proces zvládli na jedničku, měli byste si vše pečlivě naplánovat a připravit.

4 důvody, proč je stěhování na podzim lepší:

Ideální počasí: Období září a října je pro stěhování úplně nejlepším obdobím. Ráno nehrozí přízemní mrazíky, přes den je příjemné teplo a nehrozí náhlá změna počasí v podobě bouřek a přívalových dešťů.

Prázdninová sezóna je za dveřmi: A vy tak budete moci přivítat Vánoce v novém. Vyhnete se tak dalšímu předvánočnímu úklidu. Navíc se děti ještě před prázdninami stihnou seznámit s novým prostředím ve škole.

Podzim je čas, kdy je větší zájem o nemovitosti: Také je to období, kdy je příroda kolem krásně zbarvená. S barevným listím a sezónními dekoracemi vynikne přitažlivost vašeho domu v celé své kráse. Uvnitř můžete scénu vylepšit vkusnou sezónní výzdobou.

Náklady na stěhování jsou na minimu: Stěhováci mají po sezóně, proto vás stěhování vyjde levněji. Pro ty, kteří se stěhují během podzimu, si dokonce mohou lépe rezervovat termín, který vyžadují. Pokud chcete ušetřit co nejvíce, rezervujte si termín do poloviny měsíce a do poloviny týdne, kdy jsou sazby nižší.

Podzim

Tipy pro stěhování na podzim

Zvažte stěhování s malými školáky

I když je stěhování na podzim po všech stránkách výhodnější, zvažte stěhování v tomto období ve chvíli, kdy doma máte malé školáky. Vytrhnout je ze školního prostředí hned na začátku roku v první nebo druhé třídě, může být pro malé děti stresující. V takovém případě raději zvažte, zda stěhování není lepší přesunout až na období těsně před Vánoci.

Pozor na kratší dny a delší noci

Při plánování podzimního stěhování mějte na paměti, že dny se zkracují a dříve se stmívá. Naplánujte si proto stěhování na ráno, ať máte na vše dostatek času.

lucerna

Přepište si na sebe (mnohdy levnější) zálohy

Přestěhovat se na novou adresu a zjistit, že ještě nefunguje elektřina, voda, topení nebo internet, nebude zrovna příjemné. Proto si zajistěte nové smlouvy od jednotlivých distributorů včas. Podzim je k tomu ideální doba, protože většina distributorů nabízí výhodnější sazby za poskytované služby.

Myslete také na případnou nepřízeň počasí

I když je u nás podzim většinou krásný, někdy může nastat chvíle, kdy se probudíme do chladného, mlhavého rána. V horším případě deštivého. I s takovou variantou je třeba počítat dopředu. Sledujte předpověď počasí. Pokud hlásí deště, rozprostřete si na podlahu staré deky, které zabrání uklouznutí a poškození podlahy během stěhování. Také mějte při ruce ručníky, kterými budete moci otřít jednotlivé kusy nábytku. Shrabejte listí dříve, než přijede stěhovací auto našeho týmu z Odnesto.cz. Mokré listí může klouzat a dělat nepořádek ve vašem domě.