vestavěná skříň

Jak přestěhovat vestavěnou šatní skříň?

I vestavěnou šatní skříň lze přestěhovat na novou adresu

Investovali jste do vestavěné skříně na míru a nyní byste ji rádi přestěhovali na novou adresu? Máme pro vás několik užitečných tipů, se kterými bude stěhování i vysoké šatní skříně jednoduché!

Sundejte dvířka, police, zásuvky

Aby se s vestavěnou skříní co nejlépe manipulovalo, je třeba z ní nejdříve sundat všechna dvířka, regály, zásuvky, regálové systémy, osvětlení a jiné doplňky. Takto rozebraná skříň vám ulehčí spoustu práce při dalším postupu.

vestavěné skříně
 1. Oblečte si pohodlné oblečení, které nebude příliš těsné a zároveň nebude příliš volné. Nezapomeňte na pevnou obuv, ochranné rukavice a brýle.
 • Zjistěte, jakým způsobem je skříň ukotvena ke stěnám a podlaze. Pokud doma máte vysokou vestavěnou skříň, s největší pravděpodobností bude ukotvena ke zdi spojovacím materiálem. Někteří truhláři volí pro ještě lepší stabilitu také připevnění k podlaze. Nejčastěji se při upevňování takto vysokých šatních skříní používají šrouby do zdiva a hmoždinky.

Dále se podívejte, jaký spojovací materiál je použit pro sešroubování jednotlivých kusů skříně. V tomto případě se většinou jedná šrouby do dřeva. Pro jednotlivé typy šroubů použijte vhodný šroubovák. Hodně práce a času vám ušetří v tomto případě aku šroubovák.

 • Chraňte podlahu před poškozením. Demontáž vestavěné šatní skříně je náročný proces. Při práci nebudete mít čas sledovat, co se děje kolem. Proto doporučujeme umístit na zem kolem skříně kartonové krabice nebo alespoň deky, aby nedošlo k poškrábání nebo mechanickému poškození podlahy. Tyto „podložky“ se budou později hodit ve chvíli, kdy budete chtít skříň posunout.
 • Nejdříve sundejte všechny šrouby, kterými je skříň připevněná ke zdi. Poté vložte za skříň úzké páčidlo, které jemně přitáhněte směrem k sobě. Kousek po kousku uvolníte vestavěnou skříň ze stěny. Začněte od shora směrem dolů. Vždy zatáhněte pouze jednou, aby nedošlo k poškození skříně nebo zdi. Při práci sledujte, zda máte odstraněny skutečně všechny vruty, spojující skříň se zdí.  
 • Ve chvíli, je skříň uvolněna od stěny, můžete pod spodní část skříně umístit rudlík. S pomocí asistenta vytáhněte ruční vozík mírně nahoru, aby stál na kolech. Skříň šetrně odsuňte od zdi tak daleko, abyste mohli pohodlně začít s jejím rozebíráním.
 • Skříň rozložte na co nejmenší kusy, zabalte a odstěhujte ji stejným způsobem, jako ostatní kusy nábytku.
  skříně

  Oprava zdi a instalace skříně na nové adrese

  Dříve, než se pustíte do opravy zdí, změřte si vzdálenosti jednotlivých hmoždinek. Tyto hodnoty pak stačí přenést na zeď na nové adrese, pro opětovné přišroubování skříně ke zdi. Odstraňte ze zdi hmoždinky a zbylé důlky zatmelte jemným sádrokartonářským tmelem, který stačí po zaschnutí jemně přebrousit a zeď bude opět jako nová. Na nové adrese nejdříve přivrtejte hmoždinky dle požadovaných rozměrů a začněte skládat skříň v opačném pořadí, než když jste ji rozebírali.

  Je stěhování vestavěné šatní skříně složitější než jste očekávali? S jejím přestěhováním na novou adresu vám pomohou naši stěhováci z Odnesto.cz!