stěhování

Zabraňte poškození interiéru během stěhování

Během stěhování se většina z nás zaměřuje na ochranu svých věcí, ale i stěny jsou náchylné na poškození. Velký nábytek je může snadno poškrábat a promáčknout. Ale i dveře a zárubně jsou náchylné na mechanické poškození. Měkké dřevo se snadno poškrábe a do umělých materiálů se může dokonce velmi snadno udělat díra. Takové opravy vás mohou přijít docela draho a je třeba jim předcházet. Máme pro vás užitečné tipy, jak na to.

Znáte nejsnazší cestu pro stěhování?

Před stěhováním si projděte celý byt a najděte nejlepší cesty, kterými budete stěhovat velké kusy nábytku. Všimněte si veškerých oblastí, které by mohly představovat potenciální problémy, jako jsou úzké chodby, schodiště, rámy dveří, ostré zatáčky.

Tyto oblasti jsou nejvíce ohroženy, takže je třeba podniknout určité kroky k jejich ochraně. Ze všeho nejdříve odstraňte všechny předměty, které by mohly překážet. Nábytek z těchto prostor vyneste jako první. Pokud zůstává, dejte jej stranou. To platí i u nástěnných dekorací. 

barva

Zavolejte si na pomoc statné přátele

Mechanické poškození interiéru je důsledkem nedostatku lidí při stěhování. Zavolejte si na pomoc přátele nebo šikovné stěhováky z Odnesto.cz. A domluvte si pomoc se stěhováním velkých skříní i neforemného vybavení.

Velké kusy nábytku rozeberte

Interiér se nejčastěji poškodí od věcí, které neprojdou. Problémy může představovat stěhování sedací soupravy, postele, stolu, skříní. Takové předměty rozeberte na nejmenší kusy. Přeměřte zbylé části, které nejdou rozebrat a promyslete, jak je budete stěhovat v úzkých prostorech.

Vše pečlivě zabalte

A zase to balení. Ostré rohy opatřete dostatečným množstvím kartonu a bublinkové folie. Klidně přes předmět přehoďte starou deku. Čím více vrstev, tím lépe. Nezapomeňte obalový materiál důkladně zafixovat páskou nebo provazy.

řemeslník

Zakryjte stěny

Nejlepší ochranou zdí je jejich zakrytí. Bublinkovou folii přilepíte jednoduše papírovou páskou. Pokud použijete přikrývky nebo prostěradla, nezapomeňte je důkladně přilepit, abyste se do nich během stěhování nezamotali.

Rozjeďte to

Pro stěhování těžkých předmětů používejte stěhovací rudl. Tím zvládnete přestěhovat více věcí s menším počtem lidí a usnadníte si stěhování v úzkých prostorech.

Dobře se oblékněte

Pro stěhování zvolte vhodné oblečení. Ideální jsou funkční materiály, které dobře odvádí pot. Oblečení by mělo být pohodlné, ale ne příliš volné. Používejte pevné boty a nezapomeňte na pracovní rukavice.

Nepospíchejte

I když byste měli celou akci nejraději co nejdříve za sebou, při stěhování v interiéru nespěchejte. Každý krok pečlivě promyslete a nikam nespěchejte. Tak předejdete nechtěnému poškození interiéru, vašich věcí a především úrazů.