feng shui

Kam umístit postel v nové ložnici?

Ložnice patří podle Feng Shui k nejdůležitějším místnostem vašeho domova. Není to jen proto, že je to nejosobnější část vašeho domova a reprezentuje vás, ale je to také proto, že zde odpočíváte, relaxujete a spíte.

K tomu, abyste se každý den probouzeli příjemně odpočati a plni energie, je třeba postel správně umístit. V posteli trávíte až třetinu života, takže je důležité umístit ji tak, aby její situace vyhovovala všem vašim potřebám. Je dobré ujistit se, že energie v této části domova je podpůrná. Poloha postele také ovlivňuje to, jak kvalitně si odpočinete. A to má přímý vliv na vaše každodenní pocity. Pokud jde o správné umístění postele podle Feng Shui, je třeba mít na paměti několik věcí. Vyberte optimální místo pro vaši postel, včetně toho, co znamená, když je vaše postel u zdi a co s tím dělat.

Velitelská pozice je nejlepší

Ideální umístění postele je ve velitelské pozici. Tak vidíte vchod do ložnice, když jste v posteli, aniž byste byli přímo v linii s vchodem. To vám umožní vidět, kdo se k vám blíží. Díky tomu se cítíte pod kontrolou a v pohodě. Být ve velení znamená ve Feng Shui schopnost snadněji řešit životní problémy.

ložnice

Když je postel u zdi

Čelo postele by mělo být umístěno u zdi. Ostatní tři strany postele u zdi být ale nemají. Pokud je postel nastavena tak, že jedna strana je přímo u zdi, je přístup na tuto stranu těžší a vytváří to obtížné Feng Shui. Otevřený prostor umožňuje proudit energii rovnoměrně kolem vás. V opačném případě si uzavíráte jednu stranu své energie. Každý z nás má jinovou a jangovou stranu, které by měly být ve vzájemném souladu. To znamená, že nechcete mít příliš mnoho jinu ani příliš mnoho jangu. Je důležité vyživovat a vyjadřovat obě vaše stránky. 

Jak postel ke zdi nastavit?

Pokud to prostor umožňuje, umístěte postel tak, aby byl prostor na obou stranách. I pár centimetrů se počítá! Pokud to prostor neumožňuje, požádejte stěhováky z Odnesto.cz, aby při stěhování postel umístili následujícími způsoby:

  • Postel umístěte ke stěně, kterou jste předtím obložili dřevem. Dřevo je jedním z pěti prvků, se kterými se ve feng shui pracuje. Energie dřeva může být v této situaci velmi podpůrná.
  • Vedle postele umístěte rostliny. Vybírejte takové druhy, které jsou pro ložnici vhodné.
  • Optické rozšíření místnosti docílíte rozmístěním zrcadel na stěnu, proti které je postel, abyste opticky a energeticky rozšířili prostor.
postel

Kdy postel u zdi není problém?

Postel pro hosty a dětská postel nepředstavuje žádný problém. Ve skutečnosti je lepší, když je dětská postýlka u zdi, protože tato pozice dodává dítěti oporu a ochranu. Ale je třeba umístit ji tak, aby byla postel ve velitelské pozici. Tedy tak, aby bylo z postele možné vidět na dveře.