obývací pokoj

Jak přestěhovat obývací pokoj do nového domova?

Ať už stěhujete obývací pokoj za účelem kompletní rekonstrukce místnosti, nebo stěhujete svůj obývák do nového domova, je třeba vědět, jak jej uspořádat, aby byl výsledek naprosto perfektní. Naše tipy vám pomohou nejen s balením, ale také s novým uspořádáním obývacího pokoje.

Ze všeho nejdůležitější je balení. Nejdříve otevřete všechny skříně. Zjistěte, kolik obalového materiálu budete asi potřebovat. Obalový materiál seženete v papírnictví. Pokud si objednáte naše zkušené stěhováky z Odnesto.cz, obalový materiál vám zapůjčíme. Krabice a další obalový materiál přijde na poměrně velký finanční výdaj, proto si předem spočítejte, zda není výhodnější rovnou objednat stěhovací firmu, která vám také veškeré vaše vybavení přestěhuje.

Při balení začněte malými věcmi a pokračujte po ty největší. To znamená, že nejdříve zabalíte všechny suvenýry, sošky, figurky, fotorámečky. Pak přijdou na řadu první kusy nábytku, jako je stůl, obývací stěna, pohovka. Nábytek je třeba na stěhování řádně připravit. Pamatujte, že stěhovat se může pouze řádně vyklizený nábytek!

Obývák

Jak uspořádat nový obývací pokoj?

Pokud se ptáte, jak uspořádat obývací pokoj, zde je několik skvělých nápadů přímo od bytových designérů, které vám pomohou začít:

  • Systematické uspořádání – funguje v jakékoliv velikosti a tvaru místnosti, protože vizuálně vyvažuje prostor. Moderně a systematicky jsou například rozmístěné dvě pohovky proti sobě oddělené stolem.
  • Plovoucí uspořádání – pokoj s mnoha okny nenabízí dostatek místa na stěnách pro ukotvení nábytku. Proto přemístěte svůj nábytek několik centimetrů od stěn. Vytvoříte ostrůvek uprostřed místnosti s televizí upevněnou na jedné stěně.
  • Uspořádání ve tvaru L – Je tvořena dvěma stěnami, na které můžete umístit nábytek a TV. Pohovka je umístěna na dlouhé stěně a televizi lze umístit na stěnu přímo před pohovkou.
  • Uspořádání nepravidelných místností – úzké prostory, zákoutí s krbem. To vše stěžuje zařízení místnosti. Vytvořte zóny pomocí nábytku umístěného na kobercích. Zónu ukotvěte nadrozměrným výrazným kouskem, jako je třeba stojací lampa, socha nebo velká pokojová květina.
  • Uspořádání pro úzké místnosti – K jedné dlouhé stěně umístěte pohovku a na protější stěnu umístěte skříně a TV. Úzké stěny nechte volné, nebo zde umístěte květiny či dekorace.
obývací pokoj

Nezapomeňte na kontaktní místo

Nikdy nepodceňujte kontaktní místo v obývacím pokoji. Někdy se objeví samo, přirozeně, pokud máte výrazné okno nebo vestavěnou krbovou římsu. Jindy jej budete muset vytvořit sami. Jde o ústřední bod, kolem kterého rozmístíte co nejvíce kusů nábytku.

Ten však nikdy netlačte ke stěnám. Prostor je třeba provzdušnit a nechat dýchat. Pokud máte dostatek prostoru, uspořádejte nábytek tak, aby se uprostřed místnosti vytvořily oblasti pro konverzaci. Toto místo by mělo být tvořeno pohovkami a křesly, umístěnými proti sobě, v dostatečné vzdálenosti, aby se při diskuzi nemusel zvyšovat hlas.