stěhování v létě

9 letních tipů pro místní i dálkové stěhování

1.              Plánujte a najměte si důvěryhodné stěhováky s předstihem

Letní stěhování nemusí být až tak ideální, jak se na první pohled může zdát. Letní měsíce jsou pro stěhováky nejvytíženější z celého roku. A tak jsou stěhovací společnosti rezervované do posledního dne a také cena za stěhování je mnohem vyšší.

Jako první položku na svém seznamu odškrtněte rezervaci termínu u své stěhovací firmy Odnesto.cz. A pokud je to možné, vyhraďte si ranní hodiny. Letní stěhování bude snadnější, když se vyhnete vysokým teplotám v poledne.

2.              Stěhujte se v pracovní den

Letní víkendy jsou obvykle nejvíce poptávané a také mnohem dražší. Také se vyhnete víkendovým zácpám. Naplánujte si stěhování raději na pracovní den, abyste ušetřili nejen čas, ale také peníze.

3.              Připravte se na nepříznivé počasí

Ne vždy je v létě krásné počasí. Sledujte dopředu předpověď a připravte se na případné přeháňky. Pečlivě zabalte oblečení i věci, které by mohly navlhnout. Hodit se bude náhradní oblečení, ručníky i sušící hadry, aby byl váš nový domov zůstal suchý a čistý.

4.              Zvolte vhodné oblečení

Oblékněte se do volného a prodyšného oblečení, které vás udrží v chladu a zajistí volný pohyb. Vyhněte se volné obuvi. Boty s uzavřenou špičkou vás ochrání v případě, že něco upadne. Nezapomeňte také na pokrývku hlavy proti sluníčku.

5.              Zůstaňte hydratovaní

Stěhování je tvrdá práce. A pracovat v horku je nebezpečné! Mějte po ruce dostatek tekutin pro sebe i stěhováky a mějte u sebe ubrousky a spreje pro rychlé osvěžení.

6.              Aplikujte opalovací krém

Opalovací krém je v horkém letním dni obzvláště důležitý. Při práci hrozí spálení. Aplikujte na pokožku rychle vstřebávací opalovací krém s ochranným faktorem SPF 50+.

klíč

7.              Zabalte si své věci v klidu

Ani v letních měsících byste neměli zapomenout na bezpečné balení svých věcí. S balením si dejte záležet. Ujistěte se, že používáte vhodné balící potřeby. Těžké předměty vyvažujte lehkými. Nikdy kartonové krabice nepřetěžujte. Optimální váha je do 20 kg.

8.              Chlaďte elektroniku

Elektronika obsahuje citlivé součástky, kterým nesvědčí vysoké teploty. Elektroniku zabalte do označené krabice, která by se měla na stěhovací vůz nakládat jako poslední a vykládat jako první. Pokud máte ve svém klimatizovaném voze dostatek prostoru, převezte si elektroniku raději sami.

byt

9.              Zapněte klimatizaci na nové adrese

Pokud venku panují vysoké teploty, zapněte na nové adrese klimatizaci nebo alespoň ventilátor. Vybalování v horkých dnech pak bude mnohem příjemnější, když se v novém domově příjemně ochladíte.