křeslo

5 tipů, jak snadno přestěhovat těžký nábytek

Odstraňte všechny překážkyPřestěhovat velké a těžké kusy nábytku, vyžaduje důkladnou přípravu okolního prostoru. Odstraňte vše, co může způsobit zakopnutí nebo dokonce pád. Odstraňte z cesty hračky, boty, ale i krabice na zemi nebo bublinkovou folii. Také nezapomeňte zavřít domácí mazlíčky do jiné místnosti ve chvíli, kdy začnete se stěhováním. Koukat pod nohy, abyste chlupáče nepřišlápli, na to nebude čas ani síla.

Oblečte se do pohodlného

Nejvíce úrazů vzniká špatně zvoleným oblečením a obuví. Pro stěhování si oblékněte starší pohodlné oblečení. Praktické bude funkční oblečení, které odvádí pot. Boty vyberte s pevnou špičkou pro případ, že vám něco spadne na nohu. Nezapomeňte také na kvalitní pracovní rukavice.

Protáhněte se

Před stěhováním se vždy protáhněte! Pokud tělo na zvedání těžkých břemen nepřipravíte, mohli byste si natáhnout sval nebo přivodit úraz zad. Proveďte protažení boků, zad, nohou i paží. Po stěhování se opět v krátkosti protáhněte. A během práce nezapomeňte doplňovat tekutiny v podobě minerální vody.

Chraňte nábytek i prostory

Při stěhování těžkého a velkého nábytku teprve poznáte, kolik překážek na vás v místnosti čeká. Nábytek proto obalte do bublinkové folie a hrany opatřete pevným kartonem. Čalouněný nábytek chraňte starými dekami nebo prostěradly. Na zem použijte starý koberec. Ten ochrání podlahu před škrábanci a vás proti zakopnutí nebo uklouznutí.

krabice

Vybavte se

Nespoléhejte se při stěhování jen na hrubou sílu. Hodit se vám budou nástroje pro stěhování:

  • Rudl – pomůže přestěhovat několik krabic najednou a odveze i velké skříně. Umístěte předmět na plošinu a pomocí rukojeti posuňte správným směrem. Pak už stačí plošinu odtlačit tam, kam potřebujete.
  • Popruhy – těžká břemena se snáze stěhují za pomoci popruhů. Rozložíte si tak váhu po celém těle a zabráníte zbytečnému namáhání zad a nohou.
  • Posuvníky – Nábytek bude snazší posouvat po podlaze za asistence posuvníků. Ty vložte pod spodní část nábytku. Ujistěte se, že nábytek nemá tendenci přepadávat na jednu ze stran. Pokud je stabilní, můžete začít posouvat po podlaze.
gauč

Bonus na závěr: Podívejte se, jak stěhovat těžký nábytek po schodech směrem dolů.

Existuje několik způsobů, jak stěhovat. Nejjednodušší je, půjčit si ruční schodišťový rudl. K němu bezpečně připevníte věci a poté jej nakloníte dozadu tak, aby balancoval na dvou kolech. Pomalu jej posouvejte o jeden schod dolů.

Dobře poslouží přikrývka. Předmět umístěte na dostatečně velkou a pevnou přikrývku a poté použijte rohy přikrývky jako držadla ke zvednutí předmětu. Těžký nábytek stěhujte za asistence statného kamaráda. Těžký nebo rozměrný nábytek si však raději nechte přestěhovat od našich zkušených stěhováků z Odnesto.cz.