dům

6 tipů pro bezproblémové jarní stěhování

Jarní stěhování

Plánujete se na jaře přestěhovat do nového domova? Pravděpodobně jste si vybrali to nejlepší období v roce. Už vás nemůže překvapit sněhová nadílka ani ledovka jako v zimě. A do parných dnů je ještě daleko.

Jenže stěhování je samo o sobě stresující. A to bez ohledu na jeho důkladné naplánování nebo výběr ročního období. Od balení po vyklízení není tento proces nikdy jednoduchý, jak by se mohlo na první pohled zdát. Proto jsme pro vás připravili několik užitečných tipů, se kterými se stane stěhování mnohem pohodlnější.

1.Proveďte jarní úklid domova

Jarní měsíce jsou ideální dobou pro velký úklid. A ten můžete rovnou spojit s úklidem a tříděním věcí před stěhováním. Projděte si dům od půdy po sklep nebo byt od chodby po spíž. Udělte si hned tři hromádky. Na jednu dejte vše, co přestěhujete na novou adresu. Do druhé hromádky uložte věci, které budete chtít darovat/prodat. A třetí vyčleňte na věci, které budete chtít vyhodit.

obyvák

2.Rezervujte si včas stěhovací firmu

Stěhováci mají na jaře více práce než v zimě. Může se stát, že ve vámi vybraný den budou rezervovaní. Zavolejte si k nám na pobočku Odnesto.cz alespoň měsíc předem a vyberte si termín, který vám bude nejlépe vyhovovat. S naším týmem stěhováků budete mít naprostou jistotu, že svou domácnost přestěhujete dle svých plánů a včas. 

3.Připravte si stěhovací plán

S plánováním bude stěhování mnohem jednodušší. Připravte si plán stěhování, do kterého napište vše, co budete muset během následujících týdnů zařídit. Nezapomeňte do plánu uvést termíny přepisu energií, oznámení na úřady, výpovědi smluv, návštěvy lékaře. Co bude vyřízené, ze seznamu odškrtněte.

4.Naplánujte prodej

Pravděpodobně do nového domova nebudete chtít přestěhovat všechno. Elektroniku, vybavení domácnosti i nábytek je možné ještě dobře zpeněžit. Nabídněte takové věci na internetovou inzerci. Udělejte pěkné fotografie a navrhněte úměrnou cenu, aby se co nejvíce věcí prodalo do termínu stěhování. 

jaro

5.Buďte připraveni na déšť

Obecně platí, že počasí bývá dost nepředvídatelné a jarní měsíce patří k nejdeštivějším v roce. Zatímco jeden den může být slunečno, druhý den může pršet. A jak to bývá, když to není potřeba, prší hodně a celý den. Připravte se s předstihem a pořiďte si pro stěhování nábytku a doplňků nepromokavé obaly a plastové sáčky. Ujistěte se, že máte k dispozici oblečení na převlečení a máte k dispozici množství starých dek na podlahu, abyste během stěhování neuklouzli na mokrém povrchu.

6.Připravte se na alergie

Na jarních měsících je krásné to, že všechno kvete. Jenže to vede k nežádoucím alergickým reakcím! Abyste byli během dne D v dobré kondici, mějte stále po ruce své léky proti alergii.