Stěhujte bezpečně po schodech i na dřevěné podlaze
Stěhování těžkého nábytku představuje fyzicky náročný úkol, při kterém je potřeba postupovat s maximální opatrností s ohledem na vaše zdraví i na okolní prostory. Určitě nechcete, aby se během manipulace s nábytkem odřela podlaha, nebo abyste si přivodili nepříjemné zranění. Proto si naši stěhováci z Odnesto.cz připravili praktický návod, jak bezpečně stěhovat na dřevěné podlaze, koberci i po schodišti. Jak na to?
Stěhování po dřevěné podlaze
Stěhování těžkého nábytku po dřevěných podlahách, parketách či plovoucích podlahách, představuje velké riziko poškrábání povrchu. Zejména hluboké rýhy se ze dřeva jen těžko odstraňují. U plovoucích podlah je mechanické poškození fatální a je třeba následně podlahu vyměnit nebo nechat opravit pomocí speciálního tmele, kdy je výsledek většinou vzhledem k barevným nedokonalostem vždy vidět. Jak tedy stěhovat těžké věci po měkkých podlahách?
Vždy mějte na paměti zásadní pravidlo: Nikdy nestěhujte nábytek přímo po podlaze. Jakékoliv šoupání nebo nadzvedávání a pak prudké pouštění může mít za následek mechanické poškození podlah.
Pro přesun nábytku použijte stěhovací kolečka s měkkými kolečky. Měkká kolečka dále doporučujeme na vinyl i dlaždice. Posuvníky vložte pod místa, kde se nábytek dostává do kontaktu s podlahou. Pak zatlačte a posuňte na místo určení. Skvěle poslouží také stará deka nebo jiné pevné textilie. Ty umístěte pod nábytek, a poté začněte opatrně posouvat po podlaze.
Stěhování po kobercích
Na stěhování těžkého nábytku po kobercích budete potřebovat stěhovací podložky s tvrdými kolečky. Tvrdá kolečka se totiž nebudou zanořovat do měkkých vláken koberce, snižují tření a umožňují nábytku po koberci dobře klouzat. Umístěte stěhovací podložku na místo, kde se nábytek dostává do kontaktu s podlahou a pak už stačí na nábytek zatlačit a odvézt ho na místo určení. Skvěle poslouží také kartonová krabice. Umístěte ji pod nábytek následně přestěhujte na vybrané místo.
Stěhování po schodech
Schody jsou doslova noční můrou pro stěhování. Ať už stěhujete nahoru či dolů, pamatujte, že potřebujete mít po boku ještě minimálně jednu osobu. Nábytek stěhujte tak, aby těžší váhu nesla silnější osoba.
Nakloňte nábytek tak, aby osoba vedoucí nesla nejvyšší bod předmětu. Osoba, která jde za ní, bude držet nejnižší bod předmětu. Ujistěte se, že vaše držení předmětu je vždy stabilní a maximálně bezpečné.
A jak stěhovat ze dveří?
Při stěhování velkého nábytku, jako je například křeslo, použijte techniku háku. Tak dostanete předmět z úzkých prostor nejjednodušeji. Otočte křeslo na bok. Horní část by měla jít jako první. Horní část prostrčte dveřmi a poté otočte předmět doleva či doprava tak, aby se sedadlo nasměrovalo do dveří v nejužším úhlu. Pak už jej stačí protáhnout a je hotovo. Pro stěhování těžkých pohovek doporučujeme zavolat náš tým stěhováků, kteří mají se stěhováním velkých předmětů z těžko přístupných míst bohaté zkušenosti!