Nejlepší způsob balení a stěhování krabic

Proč je nutné krabice dobře zabalit?

Balení krabic během stěhování trochu připomíná pytlování potravin. Každý z nás má určité představy o tom, jak by to mohlo probíhat, ale skutečnost je úplně jiná. Nikdo nechce otevřít krabici v novém bytě a zjistit, že půlka věcí je rozbitá.

Abyste se o umění balení dozvěděli více, náš tým stěhováků z Odnesto.cz pro vás připravil užitečné tipy, jak na to. Pojďme si projít vše, co potřebujete vědět o nejlepším způsobu balení a následném stěhování krabic.

Než se pustíte do balení

Pořiďte si vhodný obalový materiál:

  • Krabice/boxy/šatní krabice
  • Izolepa/papírová lepící páska
  • Popisovače/barevné štítky
  • Bublinková folie/fixační folie/novinový papír

Rozhodněte, zda potřebujete speciální krabice

Většinu věcí lze bezpečně zabalit do standardních krabic. Pak jsou tu ale křehké předměty, které vyžadují speciálně upravené krabice. Například krabice na sklenice mají uvnitř speciální přihrádky.

stěhování krabic

Jak zabalit krabice na stěhování

Krabice zajistěte proti nechtěnému otevření

Aby se krabice během stěhování neotevřely, je třeba je řádně zabezpečit. K tomu poslouží široká izolepa, kterou olepíte spodní část v dostatečném množství.  

Vyplňte prázdné prostory

Základním pravidlem pro balení je zajistit, aby se položky v krabici nehýbaly. Krabici nejdříve opatřete novinovým papírem ve spodní části a na bocích. Každý předmět zabalte zvlášť do novin a křehké předměty raději do bublinkové folie. Nezapomeňte i místa mezi předměty důkladně vyplnit papírem (použít můžete i oblečení). Je-li krabice naplněná, vyplňte poslední prázdná místa a uzavřete ji za pomocí izolepy.

Těžké předměty balte do malých krabic

Zabalené krabice by obecně neměly přesáhnout 25 kg. Na těžké předměty, jako jsou knihy, používejte co nejmenší krabice. Naopak na lehké předměty, jako jsou polštáře, použijte větší krabice.

Těžké předměty umístěte na dno

Krabice balte od nejtěžších kusů předmětů po nejlehčí. To samé platí potom při umístění do náklaďáku. Největší a nejtěžší krabice použijte jako základní vrstvu a na ně pak umístěte menší krabice.

Označte stranu krabice

Krabice vždy označte po bočních stranách, protože se budou na sebe stohovat. Pokud obsahují křehké věci, označte je velkým nápisem KŘEHKÉ.

Nezapomeňte na barevné štítky

Balte místnost po místnosti a každé přidělte barvu. Například ložnici modrou, koupelně zelenou. Barevné štítky umístěte na viditelném místě na krabici. Pak už na nové adrese umístíte krabici do místnosti, kam patří. Ušetříte si tak hodně práce a času při vybalování.

stěhování

Stěhování krabic

Krabice se dobře stohují na sebe. Dá se proto přenést i několik krabic zároveň. Samozřejmě záleží na jejich velikosti a zatížení. Pro jednodušší manipulaci doporučujeme použít stěhovací rudlík. Za asistence druhé osoby, která bude krabice přidržovat, je můžete stěhovat i po schodech. Pak už stačí krabice umístit do vozu a zajistit je proti pohybu.