Korela

Jak se přestěhovat s papouškem do nového domova?

Stěhování papouška nepodceňujte

Stěhování do nového domova je pro každého člena domácnosti vzrušující záležitostí a pro papoušky to platí dvojnásob. Papoušci jsou totiž od přírody velmi zvídaví. Jenže na složité situace se musí náležitě připravit. 

Pokud plánujete v nadcházejících měsících stěhování a máte papouška, měli byste přijmout další opatření, abyste zajistili, že váš opeřený kamarád bude v pohodlí, bezpečí a šťastný. Výhodou papoušků je, že jsou velmi přizpůsobiví a tolerantní. Jenže to pouze ve chvíli, kdy nejsou vystaveni stresu. A to stěhování může být.

Seznamte papouška s novým domovem včas

Pokud je to možné, vezměte svého papouška do nového domova několik týdnů před samotným stěhováním. Třeba ve chvíli, kdy budete plánovat nové vybavení. Papoušek si bude chtít nový prostor prohlédnout osobně a zblízka. Nechte ho dostatečně seznámit s jednotlivými místnostmi a novým prostředím. Samozřejmě se ujistěte, že máte zavřená všechna okna a dveře.

Papoušek

Postavte klec na viditelné místo

Při stěhování do nového zvažte umístění klece ve vaší ložnici nebo obývacím pokoji, kde vás neustále uvidí. Mnoho majitelů umisťuje klec s papouškem doprostřed velké stěny boxů, čímž mu zabraňuje výhled po místnosti. To často vede k úzkosti a stresu, a to jsou přesně ty vlastnosti, kterým se chcete vyhnout!

Umístěte proto klec s papouškem na místo, kde bude mít dokonalý přehled o dění v místnosti, a především vás neustále uvidí. Jakmile se situace doma uklidní a vy budete na svém papouškovi vidět, že už je na nové adrese i on doma, můžete klec přemístit na trvalé místo, které jste si pro papouška vyhlédli.

Jak dát papouška do nové klece

Možná s koupí nového domova budete chtít udělat radost svému papouškovi pořízením nové klece. Papoušci se do nové klece přestěhují obvykle bez závažnějších problémů. Ale až ve chvíli, kdy si zvyknou na prostředí nového domova.

Novou klec umístěte do prostoru, kde bude trvale. Otevřete u ní dveře a pozorujte, jak se s ní papoušek postupně seznamuje. Můžete do ní umístit některou z jeho oblíbených hraček nebo ho nalákat na jeho oblíbený pamlsek. Nechte papouška, aby se s klecí seznámil postupně. Nechte proto klec neustále přístupnou a starou klec nechte co nejblíže u vás, jak jsme zmínili výše.

Papoušek

Poskytněte papouškovi láskyplné prostředí

Papoušci ve volné přírodě přimknou ke svému okolí. Po chvíli pobytu v nové kleci se z ní stane příjemné prostředí, které bude představovat jeho nový domov. Pokus o přestěhování papouška ze starého do nového domova bude jednodušší, pokud novou klec zařídíte co nejpodobněji té staré. A tu starou nechte papouškovi tak dlouho, než se v nové dokonale zabydlí.