Tipy pro efektivnější balení

9 tipů pro usnadnění stěhování

Nyní, když už jsou dokončeny všechny stavební úpravy ve vašem novém bytě, je nejvyšší čas začít přemýšlet, jak se co nejjednodušeji přestěhovat. Náš tým zkušených stěhováků z Odnesto.cz pro vás připravil 8 zaručených tipů, jak si práci usnadnit, a i trochu zpříjemnit.

Připravte se

Není nic jednoduššího než se celou akci do posledního detailu naplánovat. Později vám toto plánování ušetří hodně času. Ve svém stěhovacím plánu by mělo být poznamenané, co všechno budete stěhovat na novou adresu, který obalový materiál a stěhovací pomůcky je třeba koupit, jaké služby je třeba vyřídit.

Nakupte si obalový materiál s předstihem

Ujistěte se, že máte kompletní stěhovací sadu. Hodit se vám budou tyto položky:

  • Kartonové krabice a boxy v různých velikostech
  • Fixační a bublinkové folie, popisovač, štítky, lepenka
  • Pytle na odpad, provázek
  • Kbelík, saponát, hadřík na závěrečný úklid

Dopřejte si dostatek času

Je snadné odkládat věci na poslední chvíli, ale při stěhování se to nevyplácí. Jak vás bude tlačit čas, spadnete do stresu, chaosu a paniky. S balením začněte několik týdnů dopředu. Pečlivě roztřiďte veškerý inventář v bytě. To, co nepoužíváte, je rozbité, nebo nevyhovující, bez kompromisů vyřaďte.

Krabice nepřetěžujte

I když máte po ruce statné stěhováky, krabice nikdy nepřetěžujte. Manévrování s přetíženými krabicemi bývá těžké a může se snadno něco rozbít. Krabice by proto nikdy neměly přesáhnout více, jak 20 kg.

Kufr

Označte krabice a přidejte také seznam jejich obsahu

Není nic jednoduššího, než když si pečlivě zabalené krabice označíte štítky, do jaké místnosti na nové adrese mají být uloženy. Pokud ještě na krabici přidáte seznam zabalených věcí, vybalování bude o to snadnější.

Vytvořte prostor pro stěhování

Aby stěhování proběhlo bez komplikací, udělejte místo pro stěhování i těch největších kusů nábytku. Nezapomeňte zárubně a dveře chránit před mechanickým poškozením kartonem či bublinkovou folií. Sundejte ze zdí všechny dekorace. Z podlahy odstraňte koberce a umístěte na ni karton, aby se nepoškodila.

Rezervujte si profesionální stěhovací firmu

Pokud vás čeká stěhování skříní a ostatního nábytku, zvažte, zda není výhodnější pomoc od stěhováků. Ti vám zdarma půjčí veškerý obalový materiál i stěhovací pomůcky pro jednodušší manipulaci s těžkými předměty. Navíc mají stěhováci zkušenosti se stěhováním ve stísněných podmínkách a jsou jištěni pojistkou odpovědnosti. Náš tým z Odnesto.cz vám pomůže se stěhováním veškerého vybavení, a to i z vysokých pater bez výtahu.

Balení

Zabalte cestovní zavazadlo jako na dovolenou

Abyste měli vše potřebné po ruce, zabalte si cestovní zavazadlo. Jeho obsahem může být náhradní oblečení, hygienické potřeby, léky, věci pro děti a domácí mazlíčky, dokumenty aj.

Pečlivě vybalte

Při vybalování postupujte systematicky, místnost po místnosti. Každou krabici vybalte do posledního kusu a poté ji z místnosti odneste. Tímto způsobem nevznikne nikde nepříjemný chaos.