šatní skříň

Jak jednoduše přestěhovat šatní skříň

Stěhování šatníku vypadá možná složitě, ale jen tehdy, pokud si nevíte rady s jeho uspořádáním. Připravili jsme si pro vás užitečné rady, se kterými zvládnete přestěhovat i velkou šatní skříň snadno, rychle, a bez zbytečného stresu. Podívejte se na seznam 8 užitečných rad, které vám při stěhování šatníku výrazně ulehčí práci:

Naplánujte si postup

Klíčem úspěchu stěhování šatní skříně je pečlivé plánování. Naplánujte si práci tím, že zjistíte kroky, které je třeba podniknout. Nejdříve se rozhodněte, zda se šatní skříň bude hodit do vašeho nového bytu či nikoliv. Pokud ano, rozhodněte se, jak ji umístíte do místnosti, kde ji chcete mít.

Nasbírejte si obalový materiál

Pro stěhování oblečení a ostatních věcí ze šatní skříně skvěle poslouží krabice a boxy. Dále se vám budou hodit vysoké šatní krabice, tašky, bublinková folie, karton na balení skla a zrcadel, nářadí na demontáž a případnou montáž, popisovač na štítkování krabic a páska pro jejich zajištění.

Vyčleňte si dostatek času

Pro stěhování šatníku se snažte udělat co nejvíce práce hned na začátku. Nenechávejte jej na poslední chvíli. Hodně času vám totiž zabere vytřídění věcí. Ty, které už nenosíte, jsou vám malé nebo je nepotřebujete, na novou adresu nestěhujte. Naopak ty, které přestěhujete, budete potřebovat pečlivě naskládat do krabic. Krabice by neměly být příliš těžké, proto je nepřeplňujte. Pokud jsou krabice přeplněné, snáze se věci uvnitř rozbijí.

šatní skříň

Odvezte nepotřebné

Ze šatních skříní bývá obvykle největší množství vyřazeného. Týká se to nejen oblečení, ale také bot, doplňků, sportovního vybavení a dalších věcí, které se za roky nashromáždí a není prostor pro jejich vyřazení. Až budete mít šatní skříň sbalenou, rovnou vše nepotřebné odvezte. Věci, které ještě poslouží, můžete dát na charitu, ostatní odvezte do sběrného dvora.

Demontujte nábytek

Aby se skříň co nejlépe stěhovala, je třeba ji rozložit. Pokud se bude stěhovat na novou adresu, jednotlivé díly pečlivě obalte bublinkovou fólií a dobře zajistěte popruhy. Sklo a zrcadlo ochraňte kartonem a poté obalte do bublinkové folie.

Skříně

Používejte správné stěhovací pomůcky

Při stěhování těžkého nábytku používejte výhradně kvalitní stěhovací pomůcky. Ujistěte se, že skříní bez problémů projdete až k dodávce. Při stěhování by vám měla být nápomocna druhá osoba.

Přeprava a montáž

Ve voze jednotlivé skříně dobře zajistěte popruhy. Na nové adrese pak nábytek rozložte, zkontrolujte, zda nedošlo k poškození a smontujte. Stěhování těžkých skříní však doporučujeme přenechat na zkušených stěhovácích z Odnesto.cz, kteří vám rádi pomohou se stěhováním i ostatního nábytku.