klavír

Tipy pro bezpečné stěhování hudebních nástrojů

Hudební nástroje jsou poměrně drahou investicí. Stěhování může představovat riziko jejich poškození, které je pak velmi obtížně opravitelné. Zajistěte svým hudebním nástrojům bezpečné balení i stěhování, aby nedošlo k jejich mechanickému poškození. Nezáleží na tom, zda patříte mezi profesionální hudebníky nebo hudební fanoušky. Pokud i vy máte doma hudební nástroje, ujistěte se, že jsou stěhovány opatrně, aby se zabránilo jejich poškození.

Najměte si profesionální stěhováky

Všechny hudební nástroje nelze stěhovat stejným způsobem. Neriskujte, pokud nevíte, jak své hudební nástroje přestěhovat. Raději využijte služeb profesionální stěhovací firmy, která má se stěhováním různých typů hudebních nástrojů bohaté zkušenosti.

Investujte do kvalitních balících materiálů

Stěhování hudebních nástrojů vyžaduje pečlivou přípravu. Pro takové účely je třeba zajistit nákup kvalitních balicích materiálů. Neudělejte chybu při výběru nekvalitních obalových materiálů. Úspora peněz se v tomto ohledu skutečně nevyplatí. Při balení hudebních nástrojů je nutné použít výhradně vysoce kvalitní balicí materiály, aby nedošlo k jejich mechanickému poškození nebo rozladění.

elektrická kytara

Jak stěhovat strunné hudební nástroje

Při balení strunných hudebních nástrojů, jako jsou kytary, housle a basy, zajistěte, aby byly struny trochu uvolněné. Každý strunný nástroj pečlivě zabalte do bublinkové folie a umístěte do vlastního pouzdra.          

Piáno

Jak stěhovat žesťové nástroje

U balení žesťových nástrojů nezapomeňte sejmout náustek. Ten zabalte samostatně. Použijte bublinkovou fólii k řádnému zabalení nástroje. Pak jej opatrně vložte do vlastního pouzdra. Pokud je přístroj přepravován ve stěhovacím voze, je dobré toto originální pouzdro také ještě zabalit do bublinkové folie. Vyhnete se tak nechtěnému poškrábání pouzdra nebo nežádoucích otřesů, které mohou mít negativní vliv na hudební nástroj.

Jak stěhovat velké nástroje

Mezi velké hudební nástroje řadíme klavír, piano, pianino a další. Balení těchto nástrojů svěřte do rukou zkušených stěhováků, kteří přesně vědí, na co si dát pozor. Jedině dobře zabalený hudební nástroj zvládne stěhování bez újmy.

Pokud se rozhodnete balit větší hudební nástroje sami, ujistěte se, že používáte dostatečně silnou vrstvu polstrování, abyste chránili nástroj během přepravy před otřesy a nárazy. Pokud budete soupravu přenášet svépomocí, rozložte ji na menší kusy.

Spolehněte se na zkušené

Stěhujete svou domácnost v létě nebo kteroukoliv roční dobu? Zachovejte chladnou hlavu a ušetřete si zbytečné starosti. Na stěhování své domácnosti a hudebních nástrojů si najměte zkušené stěhováky z Odnesto.cz. Mají zkušenosti s místním i vzdáleným stěhováním a poradí si i v extrémních podmínkách.