Chyby, na které byste si během stěhování měli dát pozor

Chyby, na které si při stěhování dejte pozor

Udělat chybu není nikdy příliš zábavné, ale udělat chybu během stěhování může snadno skončit velkým průšvihem. Stěhování je náročné na psychiku a je pro mnoho lidí velmi stresující. Jakákoli chyba tento stres může proměnit v noční můru. Pokud se seznámíte s nejčastějšími chybami, které lidé při stěhování dělají, bude pro vás mnohem snazší se jich vyvarovat. Jakých chyb se během stěhování nejčastěji dopouštíte?

Chyby během stěhování

Zkoušíte se stěhovat sami nebo s pomocí přátel

Přestože stěhování svépomocí bývá vnímáno jako možnost jak ušetřit, ve skutečnosti je tomu právě naopak. Lidé, kteří nemají se stěhováním zkušenosti, se během této činnosti velmi často zraní nebo něco rozbijí, bez ohledu na jejich fyzickou zdatnost. Práce stěhováka totiž není jen o síle, ale také o zkušenosti a umění manipulace s objemnými a těžkými břemeny v často velmi stísněných prostorách.

Neprověřili jste si důkladně stěhovací firmu

Stěhovacích firem je na trhu v ČR velké množství, ne každá ovšem dokáže nabídnout dostatečný standard služeb. Při volbě stěhovací firmy se tudíž zajímejte nejen o cenu, ale také o to, jak je firma na trhu dlouho, zdali má dostatečné pojištění, jakou disponuje technikou a hlavně jaké recenze o ní píšou předchozí uživatelé. Všechny tyto požadavky splňuje na výbornou například firma Odnesto.cz, která zajištuje stěhování bytů, domů a firem po celé ČR.

Naplánujte stěhování

Neplánujete dopředu

Základním předpokladem úspěšného stěhování je důkladné naplánování celé akce. Ze všeho nejdříve musíte v dostatečném předstihu zajistit stěhovací firmu. Počítejte přitom s tím, že zejména v letních měsících mají kvalitní stěhovací firmy obsazeno i několik měsíců dopředu. Jakmile máte termín stěhování, měli byste si vytvořit pečlivý časový harmonogram, ve kterém naplánujete, co a kdy zabalit, abyste vše v pohodě stihli.

Zanedbali jste organizaci stěhovacího dne

Stěhování není jen o naložení nábytku do kamionu a odjezdu do vašeho nového bydliště. Je potřeba zajistit a zorganizovat spoustu důležitých detailů. Zajistit parkovací místa pro stěhovací kamion před vaším bývalým a budoucím domem, předání klíčů novému nájemníkovi, přepis energií nebo úklid vašeho nového bydliště. Pokud máte malé děti či domácí mazlíky, měli byste mít předem vymyšlené, kde je během stěhování ubytujete. Poslední věcí, kterou chcete, je aby se vaše malé dítě motalo pod nohy stěhovákům, kteří nesou těžkou skříň.

Pokud se těchto chyb dokážete vyvarovat, zvýšíte tím šance, že se se vaše stěhování obejde bez velkých zádrhelů. A i když některou ze zmíněných chyb uděláte, nebuďte na sebe příliš tvrdí – raději najděte nejlepší možný způsob, jak chybu napravit, nebo alespoň omezit její škodlivý účinek.