Stěhování kuchyně

Jak vyčistit kuchyň před stěhováním

Poslední úklid kuchyně před stěhováním může být náročný úkol. Za dobu, co jste žili ve svém domě, se na obtížně dostupných místech nashromáždilo hodně nepořádku – od mastných zbytků nad sporákem až po drobky ve vzdálených koutech skříněk.

Jak vyčistit kuchyň před stěhováním

Ať už se připravujete na prohlídku před prodejem bytu, nebo jen chcete zanechat svůj bývalý domov v co nejlepším stavu pro budoucí nájemníky, tento seznam vám pomůže během několika týdnů dokonale vyčistit kuchyň a zanechat ji poslední den bez poskvrnky.

Co budete potřebovat

Než začnete, shromážděte si úklidové prostředky. Pro začátek budete potřebovat následující věci:

  • Čisticí rukavice
  • Houbičky na nádobí
  • Hadřík z mikrovlákna
  • Papírové utěrky
  • Univerzální čisticí prostředek
  • Prostředek na nádobí
  • Čistič trouby
  • Čistič podlah
  • Přípravky na speciální povrchy (dřevo, nerez atd.)

Dva až tři týdny před stěhováním

Rozhodněte se, které kuchyňské vybavení je nezbytné a začněte balit věci, které již do stěhování nebudete potřebovat. Při vyprazdňování jednotlivých skříněk a zásuvek vymetejte nebo vysávejte drobky a vnitřní prostory vytřete univerzálním čisticím prostředkem. Začněte inventarizovat obsah chladničky. Na důkladný úklid je sice ještě brzy, ale pokud nyní vyhodíte prošlé potraviny, budete mít později méně starostí.

Jak přestěhovat kuchyň

Jeden až dva týdny před stěhováním

Zaměřte svou pozornost na spotřebiče. V den stěhování je pravděpodobně budete muset otřít, ale když provedete důkladný úklid již nyní, ušetříte čas. Vytáhněte z trouby rošty a namočte je do vany s tabletami do myčky. Mezitím vyčistěte vnitřek trouby aerosolovým čisticím prostředkem.

Čištění sporáku

Stáhněte knoflíky a namočte je do horké mýdlové vody. Pokud má váš sporák hořáky nebo rošty, vložte je do směsi ze dvou dílů vody, jednoho dílu octa a trochy čisticího prostředku na nádobí. Pokud máte na sporáku varnou desku, například sklokeramickou či indukční, je třeba je čistit speciálními přípravky. Při čištění těchto sporáků postupujte podle pokynů výrobce.

Jeden až dva dny před stěhováním

Některé úklidové práce je třeba odložit na posledních několik dní. Pokud jste však v posledních několika týdnech uklízeli vaši kuchyň postupně, měli byste být na dobré cestě k tomu, aby vaše kuchyň zářila čistotou. Pusťte se do čištění dřezu. Naplňte jej směsí teplé vody a kapky desinfekce, například Savo. Nechte pět minut působit a poté jej vypusťte a vytřete. K odstranění skvrn použijte pastu z jedlé sody.

Den stěhování

Dokončení úklidu kuchyňské linky by nemělo trvat dlouho. Začněte tím, že v případě potřeby naposledy otřete vnější části spotřebičů, varnou desku a skříňky. Vysajte nebo zameťte podlahy a poté je vytřete teplou vodou a univerzálním čisticím prostředkem.