Co dělat, když vás během stěhování překvapí déšť?

Co když vás během stěhování překvapí déšť?

Lidé se častěji stěhují v létě, kdy je větší pravděpodobnost příjemného, suchého počasí. Co si však počít, když i přes všechny předpovědí přijde během stěhovacího dne silný déšť? Déšť je to poslední, co v tuto chvíli potřebujete. Kdo by chtěl mít promočené věci, a nosit krabice po kluzkých a zablácených chodnících? Ale nepropadejte panice! I v případě, že je počasí proti vám, se dá stěhování zvládnout bez stresu, pokud se připravíte předem.

Dívka v dešti

Zabalte nábytek a krabice proti dešti

Zamyslete se nad tím, jak budete přenášet nábytek a krabice do stěhovacího vozu, aniž by promokly. K tomu se skvěle hodí igelitové plachty, ale pokud je nemáte, budete muset zapojit kreativitu a použít to, co již máte. Například velké pytle na odpadky mohou zakrýt či obalit krabice, popřípadě být položeny přes nábytek během přenášení. Pokud to ke stěhovacímu vozu není daleko, poslouží i deky a ručníky, pokud se budete pohybovat rychle a déšť není příliš silný.

Připravte si úklidové prostředky a ručníky

První věcí, kterou byste měli udělat, pokud hrozí déšť, je zajistit dostatečné množství hader a čisticích prostředků. Pravděpodobně budete chtít vytřít, až stěhování skončí, a případně i během dne, pokud se do bytu nanosí bláto. Připravte si tedy mop a kbelík, které můžete naložit do stěhovacího auta až na konec.

Suché hadry nebo ručníky jsou užitečné i z jiných důvodů. Můžete jimi osušit lehce navlhlé předměty, když se dostanou do vozu, zabalit předměty, aby vydržely krátké působení deště, a vytřít louže na podlaze, pokud se vyskytnou. Mějte proto po ruce několik ručníků a neostýchejte se je během dne rychle vyprat nebo vysušit.

Déšť

Všechno ve stěhovacím autě utřete ručníkem

Jakmile se váš nábytek a krabice dostanou do bezpečí stěhovacího vozu, mějte uvnitř někoho, kdo na ně bude čekat s hromadou ručníků, aby je osušil. Rychlé utření ručníkem může mít velký význam pro lehce vlhké, a dokonce i plastem chráněné předměty a může také snížit vlhkost uvnitř nákladního vozu během stěhování. Ručníky mějte také uvnitř domu, abyste mohli utřít plachty, krabice a plastové obaly, které splnily svou funkci, ale během stěhování zmokly.

Ochraňte své podlahy

Některým typům podlah, zejména parketám, vlhko příliš nesvědčí. Pokud jsou na cestě z domu do auta kaluže či bláto, ochraňte vaše podlahy podlahovými rohožemi na otírání nohou, do kterých si budou stěhováci moci očistit špinavé boty. Podložte rohože hadrami, abyste zabránili vzniku kaluží a nezapomeňte několikrát v průběhu stěhování rohože pořádně vyklepat.

Stěhování během deštivého dne je nepříjemná komplikace. Pokud si však objednáte kvalitní stěhovací firmu, její zaměstnanci vám se správnou logistikou rádi poradí a pomohou.