Na co nezapomenout

Na co lidé během stěhování často zapomínají?

Většina lidí, kteří se chystají stěhovat, se této akce kulový blesk možná až přehnaně obávají a v každém případě se snaží udělat vše pro to, aby stěhování proběhlo hladce. Jedním z nejlepších způsobů, jak eliminovat stres a dosáhnout hladkého průběhu stěhování, je naplánovat si vše s dostatečným předstihem a ujistit se, že se vyhnete některým běžným chybám, kterých se lidé během stěhování často dopouštějí. Jaké věci to jsou?

Na co lidé během stěhování často zapomínají

Zajištění péče o děti a domácí mazlíčky

Někdy mohou být lidé tak pohlceni chystáním na stěhování, že zapomenou myslet na své malé děti nebo domácí mazlíčky. To však může být nebezpečné – těžké a velké nářadí, stěhovací technika a profesionální stěhováci v domě mohou být pro malé děti a domácí zvířata stresující, nehledě k tomu, že mohou při všem tom shonu přijít k úrazu. Před stěhováním se proto obraťte na důvěryhodného přítele nebo člena rodiny, který zajistí bezpečnou péči o vaše děti a domácí zvířata během stěhovacího dne.

Nezapomeňte informovat instituce o svém stěhování

Pokud se stěhujete, nezapomeňte o tomto faktu vyrozumět důležité úřady, od kterých můžete dostávat dopisy. Důležitý je zejména Finanční a Živnostenský úřad, pokud podnikáte, pošta, banka, zdravotní pojišťovna, OSSZ a podobně. Nezapomeňte informovat také své přátele a známé. Zprávu s novou adresou a datem stěhování odešlete e-mailem 30 dní před stěhováním. Po přestěhování pošlete zprávu znovu.

Tipy pro efektivnější balení

Zajistěte parkování pro stěhovací vůz

Zajištění dostatku parkovacího místa pro stěhovací vůz je velmi důležité, obzvláště pokud bydlíte v lokalitě, kde je s parkováním problém. Nezapomeňte, že stejné parkovací místo byste měli mít zajištěno i v cílové destinaci. Můžete se například obrátit na místní zastupitelství, které vám za úplatu vyhradí parkování na konkrétní termín.

Označte důkladně krabice s věcmi

Pokud během stěhování zjistíte, že nutně potřebujete něco, co jste zabalili do některé z desítek krabic, aniž byste věděli do které, je to velmi frustrující. Ještě horší je, když neopatrně vezmete krabici, o které si myslíte, že je plná ručníků, a příliš pozdě zjistíte, že v ní byl porcelánový servis po babičce. Těmto nástrahám se můžete vyhnout, pokud si pořídíte zásobu fixů a každou krabici důkladně popíšete. Obzvláště si dejte pozor na krabice s křehkými věcmi, na které viditelně napište, kterou stranou má krabice stát vzhůru a opatřete je viditelným nápisem KŘEHKÉ.

Co je klíčem k hladkému a úspěšnému stěhování?

Nejlepším způsobem, jak se vyhnout nejrůznějším nástrahám stěhování, je vyhledat služby důvěryhodné stěhovací firmy. Vyškolený tým profesionálních stěhováků vás zbaví mnoha starostí a umožní vám soustředit se během stěhování na to podstatné.