tipy na balení

Jak se sbalit před stěhováním

Balení při stěhování může vypadat jako nadlidský úkol. Vždyť musíte uložit celý obsah vašeho domu do krabic, a přitom nic neztratit, nerozbít a navíc si udržet přehled. Většina lidí se stěhování podvědomě děsí, proto nechává balení až na poslední chvíli. Věděli jste ale, že čím dříve začnete, tím je balení snazší?

Vždy je lepší začít balit co nejdříve. Když budete čekat do poslední chvíle, proměníte své stěhování v noční můru.

Než začnete balit, musíte se připravit

Než začnete balit, musíte se připravit

Budete samozřejmě potřebovat krabice. Možná však již spoustu „krabic“ máte. K přepravě věcí můžete použít koše na prádlo, kufry, a dokonce i zásuvky vašeho prádelníku.

Budete také muset ochránit své cennosti, aby nedošlo k jejich poškození během stěhování. Jako výplň krabic můžete použít bublinkovou fólii, noviny, a dokonce i staré ručníky, prostěradla a polštáře. Krabice je také třeba označit, aby stěhováci věděli, co kam patří. K tomu se skvěle hodí ostré fixy.

Nakonec budete potřebovat pevnou balicí pásku k zajištění krabic a dobré nůžky k jejich otevření v novém domově.

4-8 týdnů před stěhováním

Stěhování je skvělá příležitost zbavit se věcí, které již nepotřebujete. Udělejte si inventuru a nepotřebné věci prodejte nebo darujte. Poté zabalte věci, které už do stěhování nebudete potřebovat, například mimosezónní oblečení, cennosti a podobně.

Tipy pro efektivnější balení

3 týdny předem

Tři týdny před stěhováním sundejte dekorativní předměty a umělecká díla a řádně je zabalte. Je to také vhodná doba na to, abyste pořádně vyčistili rámy obrazů. Díky tomu je budete moci v novém bydlišti ihned pověsit. Zabalte také knihy a DVD.

1 týden do stěhování

Zaměřte se na kuchyň, protože balení jednotlivých talířů, misek, sklenic a dalšího nádobí chvíli trvá. Nechcete to dělat příliš blízko termínu stěhování. Měli byste také zabalit většinu oblečení. Ponechte si pouze dostatek oblečení na příštích 7-10 dní.

1 den před akcí

Vše, co jste ještě nezabalili, byste měli dát do krabic nyní. Pro každého člena rodiny (včetně domácích mazlíčků) byste měli sestavit „sadu nezbytných věcí“ se vším, co budete potřebovat v následujících dnech. Důležité věci tak budete mít vždy po ruce a nemusíte se hrabat v zabalených krabicích, abyste našli například zubní kartáček. Nezbytné věci by měly zahrnovat potřebné léky (včetně léků proti bolesti, pro všechny případy), toaletní potřeby, svačinu, několik kusů oblečení na převlečení a čisticí prostředky.

Den stěhování

Rychle projděte dům a ujistěte se, že jste nic nezapomněli. Otevřete všechny skříně, skříňky a další úložné prostory a nezavírejte je, dokud nebudou zcela prázdné. Jakmile je dům čistý a prázdný, můžete vyrazit na cestu!