Jak balit vánoční ozdoby

Jak balit vánoční ozdoby

Přestože jsou Vánoce již za námi, většina lidí si ozdoby a dekorace schovává na příští rok. Není divu, v některých rodinách se část vánočních dekorací předává z generace na generaci a ručně foukané, extrémně křehké vánoční baňky po prarodičích mají obrovskou citovou hodnotu a jejich poškození či ztráta by byly nenahraditelné. I z tohoto důvodů si lidé dávají na balení vánočních ozdob velmi záležet.

Ochraňte své vánoční ozdoby během stěhování

Během stěhování jsou křehké předměty, jako právě vánoční ozdoby, velice zranitelné. Aby neskončily jako hromada střepů rozesetá po ložné ploše stěhovacího kamionu, měli byste jejich balení věnovat náležitou péči. Na balení vánočních ozdob se předem připravte. Zajistěte si balicí papír, popřípadě staré noviny, kartonové krabice či plastové boxy, bublinkovou folii pro větší ochranu, lepicí pásku a barevné permanentní fixy pro označení jednotlivých krabic.

Křehké předměty

Věnujte zvláštní péči křehkým a cenným ozdobám

Některé ozdoby, jako jsou jemné baňky na vánoční stromky, jsou náchylnější k poškození než jiné. Předtím, než je zabalíte do krabic či plastových boxů je zabalte do bublinové folie, abyste minimalizovali riziko otřesů a poškození.

Uložte ozdoby do krabic a zajistěte je proti pohybu

Nyní, když jste zabalili své cenné ozdoby do bublinkové folie, vložte je opatrně do pevných krabic a přepravních boxů. Veškeré volné místo, které v krabici zůstane, vyplňte zmačkanými novinami či speciálním výplňovým materiálem, který slouží k minimalizaci otřesů.  Ujistěte se, že je vše v bezpečí, a předměty v boxu se nehýbou, ani když krabicí zatřesete.

Balení vánočních ozdob

Veškeré krabice a boxy důkladně označte

Pečlivé označení krabic, popřípadě seznamy předmětů, které se v které krabici nachází, vám pomohou při následném vybalování. Pokud krabice obsahuje křehké ozdoby, výrazně to na krabici označte. Díky tomu budou zaměstnanci stěhovací firmy vědět, kterým předmětům věnovat speciální péči.

Součástí ochrany křehkých vánočních ozdob je i správný výběr stěhovací firmy. Pokud pro stěhování do nového domu zvolíte firmu Odnesto.cz, rozhodně nešlápnete vedle. Její zaměstnanci jsou pravidelně školeni a disponují dostatečným množstvím zkušeností, takže vědí, jak se k vašim vánočním ozdobám chovat s náležitou péčí.

Ať už se jedná o ozdoby z vánočního stromečku, pod kterým jste nacházeli dárky ještě jako děti nebo o ozdoby které jste od někoho dostali, vánoční dekorace mají často sentimentální hodnotu. Tyto věci jsou víc než jen výzdoba – jsou to vzpomínky na dětství, na ty, kteří tady s námi již nejsou, zkrátka na minulost Vánoc. Když před stěhováním správně zabalíte své vánoční ozdoby, můžete spát v klidu s vědomím, že až příště zazvoní Ježíšek, bude všechno přesně tak, jako minulé Vánoce.