Tipy pro efektivnější balení

Tipy pro efektivnější balení

Stěhování je často jednou z nejvíce stresujících životních událostí, se kterou se lidé musí vypořádat. Opouštíte známá místa, zaběhané postupy a vydáváte se vstříc novým výzvám a neznámému prostředí. Jedním ze způsobů, jak snížit stres spojený se stěhováním do nového domova, je podrobné plánování a zefektivnění jednotlivých částí celého procesu. Přečtěte si několik tipů, které vám umožní co nejvíce zefektivnit balení vašeho majetku před stěhováním.

Efektivnější balení před stěhováním

Začněte balit s dostatečným předstihem

Samotné stěhování je dostatečně hektická záležitost, proto byste měli mít vaše věci zabalené s dostatečným předstihem, abyste se vyhnuli stěhování ve spěchu. Ještě předtím, než stěhování naplno vypukne, začněte prodávat nebo rozdávat věci, které si s sebou nechcete vzít, a zabalte věci, které pravděpodobně nebudete před stěhováním potřebovat.

Vše důkladně označte a popište

Přece jen se může stát, že věci, které máte již zabaleny, budete před stěhováním potřebovat. Měli byste proto krabice důkladně označit, abyste stále měli přehled, kde co je. Navíc, jakmile přijedete do svého nového domova, budete muset vše opět vybalit. Pokud máte věci zabaleny v krabicích podle nějakého systému, nesmírně vám to usnadní vybalování. Označte proto všechny své krabice na dvou nebo třech stranách seznamem položek uvnitř a jmény místností, ve kterých mají být umístěny.

Pro stěhování vždy oslovte profesionály

Přestože mnoho lidí uvažuje o stěhování vlastními silami kvůli úspoře financí, raději vždy oslovte profesionály. Amatérské stěhování se totiž obvykle značně prodraží kvůli různým zmatkům, poškození vašich věcí kvůli neodborné manipulaci, a navíce je mnohem víc stresující a časově náročnější. Firma Odnesto.cz, která nabízí profesionální stěhování kamkoli v rámci ČR disponuje profesionálními týmy zkušených zaměstnanců, kteří vás přestěhují rychle, spolehlivě a s vaším majetkem budou zacházet jako se svým vlastním.

Ušetřete na obalových materiálech

Ušetřete na obalových materiálech

Ušetřit na stěhování můžete i použitím recyklovaných papírových krabic a obalů. Pokud si zajistíte pevné krabice na stěhování z blízkého supermarketu nebo od přátel, kteří se nedávno přestěhovali, ušetříte nejen peníze za nákup přepravních boxů, ale prospějete také životnímu prostředí.

Silnostěnné pytle na odpadky jsou zase skvělé na balení věcí, jako je oblečení a ložní prádlo. Pokud naopak potřebujete zabalit křehké věci, jako je sklo či porcelán, můžete namísto utrácení za bublinkové fólie použít staré zmačkané noviny, letáky ze supermarketů, papírové tašky a hadry, které jsou nejen plně recyklovatelné a šetrné k životnímu prostředí, ale navíc ochrání vaše cenné křehké předměty stejně dobře jako bublinková folie, přitom však zadarmo.