Vyhněte se zmatkům během stěhování

Vyhněte se zmatkům během stěhování

Chystáte se přestěhovat do nového domova? Aby celý proces probíhal co nejsnadněji a nejrychleji, je potřeba si vše dobře zorganizovat. Vyhnete se tak zmatkům, které vás mohou během stěhování potkat a celou „akci kulový blesk“ narušit. Jakmile najdete a objednáte vhodnou stěhovací firmu, nezapomeňte zkontrolovat smlouvu a naplánovat příjezd stěhováků na vhodný čas. Níže naleznete několik užitečných tipů, které vám pomohou vyhnout se běžným problémům a zmatkům, které vás během stěhování mohou potkat, a zajistí, že váš přesun do nového domova nic neohrozí. 

stěhování beze zmatků

Vytvořte si složku se všemi důležitými dokumenty ohledně stěhování

Během stěhování budete potřebovat různé dokumenty, které byste měli mít neustále při ruce, například smlouvu se stěhovací firmou, doklady o pojištění, kontaktní údaje, adresy a telefonní čísla, nebo seznamy zabalených věcí. Vytvořte si na tyto dokumenty speciální složku, kde je budete mít neustále připraveny. Pokud máte chytrý telefon, můžete pochopitelně dokumenty ofotit a ukládat tam, což je ještě mnohem praktičtější.

Nejdůležitější věci zabalte jako poslední

Každý má nějaké věci, které potřebuje každý den. Pro tyto věci si vytvořte speciální, pečlivě označenou krabici, kterou zabalte jako poslední a po příjezdu do nového domova ji jako první vybalte.

Tato krabice by měla obsahovat oblíbené hračky vašich dětí, prostěradla, přikrývky, polštáře, budík, kartáčky na zuby a podobné nezbytné potřeby.  Vše, co byste mohli potřebovat během své poslední noci ve starém a během své první noci v novém domově, by mělo být uvnitř pečlivě zabaleno. Nezapomeňte ani na nabíječky k telefonům, případně nabité power banky.

Stěhování v pohodě

Používejte barevně označené štítky k rozlišení krabic

Své věci zabalte tak, abyste při vybalování nemuseli pátrat, kde co je. Krabice označte barevnými štítky pro lepší orientaci a důkladně popište, co se uvnitř nachází a do které místnosti to patří. Vyberte si jednu barvu pro každou místnost a snažte se, aby vaše štítky byly co nejpodrobnější. Můžete například vybrat modrou barvu pro obývací pokoj a označit každou krabici podle toho, ve které skříni nebo polici bude její obsah v novém bytě uložen – například: Obývací pokoj – knihovna – dětské knihy.

Nepodceňujte výběr správné stěhovací společnosti

Aby váš přesun do nového domova proběhl bez jakýchkoli zmatků, je potřeba se obrátit na stěhovací firmu, která má dostatek zkušeností, profesionální zaměstnance a odpovídající technické zázemí. Všechny tyto nároky splňuje firma Odnesto.cz, která má v oblasti stěhování dlouholeté zkušenosti, disponuje moderními stěhovacími vozy a její zkušení specialisté vás přestěhují v kdekoli v rámci ČR naprosto hladce a bez problémů.