Problémy během stěhování

Vyvarujte se katastrof během stěhování

Jak se dopředu připravit na nepříjemné problémy, které vám můžou zkomplikovat stěhování.

Pro většinu lidí není stěhování příliš zábavné. Dokonce se říká, že je lepší dvakrát vyhořet, než se jednou stěhovat. I v případě, že jde během stěhování vše jak na drátkách, vždy je přítomno trochu toho stresu.

Když se však v den stěhování něco hodně pokazí, může vám to připadat jako konec světa. Místo toho, abyste prožívali takovou pohromu nebo trpěli obavou, že přijde, je mnohem lepší naplánovat dopředu všechny nepředvídané události, které mohou během stěhování nastat. Jaké jsou nejběžnější katastrofy během stěhování a jak se jim můžete vyhnout?

Váš nábytek je příliš velký

Po hodinách cestování konečně dorazíte do svého nového domova, jen abyste zjistili, že vaše sedačka neprojde vstupními dveřmi. To je skutečně infarktová situace a obrovský zdroj stresu.

Řešení: Změřte všechny rozměry velkých kusů nábytku. Nezapomeňte porovnat to, co jste změřili, s rozměry místností vašeho nového domova, stejně jako se všemi vchody i vnitřními dveřmi.

Stěhování velkých kusů nábytku

Vaše věci byly během stěhování poškozeny

Jakmile konečně dorazíte do svého nového bydliště, otevřete dveře stěhovacího vozu a zjistíte, že váš cenný porcelánový servis, který se v rodině dědí po několik generací, se změnil v hromadu střepů roztroušených po celém nákladovém prostoru. Jak se tomu vyhnout?

Řešení: Ve většině případů je hlavní příčinou poškození způsobeného při přepravě nesprávná technika balení. Pro každou křehkou položku, kterou stěhujete, použijte vhodné kontejnery a krabice. Nezapomeňte použít spoustu bublinkových obalů ​​nebo dalších prostředků, sloužících ke zmírnění otřesů a ochraně cenných předmětů během přepravy. Důležité je také správné uložení krabic ve stěhovacím voze. Pokud pro stěhování zvolíte firmu odnesto.cz, uložení ve voze nemusíte řešit. Naši pracovníci jsou velice dobře vyškoleni a dobře vědí, jak manipulovat s křehkými předměty, aby nedošlo k jejich poškození.

Správný výběr stěhovací firmy ulehčí stěhování

Zapomenete na něco důležitého

Během stěhování je nutno zajistit mnoho důležitých věcí, které na sebe musí přesně navazovat. Provést odečty energií, odhlásit služby, změnit adresy na úřadech, předat klíče novému majiteli a spoustu dalšího. Je velmi snadné na cokoli z toho zapomenout. Vždy si proto dopředu zpracujte podrobný písemný harmonogram, kdy máte co udělat, abyste se vyhnuli problémům. V ideálním případě si nastavte upozornění do mobilního telefonu, abyste na nic nezapomněli.

Stěhování stojí víc, než jste čekali

V případě některých neprofesionálních stěhovacích služeb se vám může vše prodražit o různé příplatky, se kterými jste nepočítali. U nás vám nic takového nehrozí. Před každým stěhováním vám zdarma vypracujeme kalkulaci a vše podložíme smlouvou.