jak přestěhovat televizi

Jak přestěhovat velkou televizi

Rady a tipy pro stěhování televizoru s velkou úhlopříčkou. Jak jej bezpečně přestěhovat, aby vám dělal společnost i v novém domově?

Přiznejme si to. Některé věci se zkrátka stěhují obtížněji než jiné. Když přemýšlíte o věcech, které mohou během stěhování dělat problémy, obvykle vás napadnou těžké a objemné předměty, jako je například postel nebo lednička. Velké televizory s plochou obrazovkou nemusí být nutně těžké, ale během stěhování vyžadují zvláštní pozornost, aby nedošlo k jejich poškození. Bez ohledu na to, zda se stěhujete sami nebo si najímáte profesionální stěhovací firmu, existuje několik věcí, které byste při stěhování televizoru s velkou úhlopříčkou obrazovky měli vzít v úvahu.

Bezpečné stěhování televizoru

Příprava na stěhování

Než začnete balit televizor, vyfotografujte si, jak jsou zapojeny všechny šňůry a kabely, abyste mohli opět vše správně zapojit, až dorazíte do svého nového domova. Poté opatrně všechny kabely odpojte. Jako první vždy vytáhněte napájení ze zásuvky. Sviňte je, zajistěte stahovací páskou nebo gumičkou a zabalte je do krabice. Krabici samozřejmě nezapomeňte označit. Pokud má televizor podstavec nebo nástěnný držák, odmontujte jej také. Tyto věci lze zabalit do stejné krabice s příslušenstvím jako kabely. Všechny šroubky vložte do uzavíratelných plastových sáčků, které také označte, abyste posléze nemuseli hádat, které šrouby kam patří.

 A když už jste u toho, vložte do této krabice také dálková ovladače.

Balení televizoru

Pokud jste při nákupu televizoru mysleli i na stěhování, schovali jste si původní krabici s polystyrenovými výplněmi. Nicméně pokud jste jako většina lidí, pravděpodobně jste krabici již dávno zlikvidovali. V takovém případě je potřeba sehnat dostatečně velkou krabici, do které by se televizor vešel, a zůstalo zde dost místa i na vycpávky. Na rohy televizoru nasaďte chrániče z pěnové hmoty, které vám sežene stěhovací firma, případně je můžete koupit v obchodech s obalovým materiálem. Zabalte televizor opatrně do bublinkové folie, nasaďte rohové chrániče a zasuňte jej do krabice.

Televizor pečlivě zabalte

Přeprava TV

Nejbezpečnějším způsobem, jak přepravit televizor, je udržovat jej ve svislé poloze. Abyste zajistili, že ve stěhovacím voze zůstane ve správné poloze, zajistěte jej něčím odolným, ​​jako je například matrace, komoda nebo skříň. Krabici kabelů a příslušenství uložte poblíž. Pokud pro stěhování zvolíte profesionální firmu, jako je například odnesto.cz budete starostí s ukládáním televizoru ušetřeni. Profesionální zaměstnanci dobře vědí, jak se o váš televizor během stěhování postarat, aby nedošel k úhoně. Jakmile dorazíte do svého nového domova, vše sestavte a zapojte podle fotografií, které jste na začátku pořídili, a zábava může začít!