stěhování svépomocí nebo s firmou

Stěhování svépomocí nebo se stěhovací firmou?

Stěhování většinou bývá stresující a náročná záležitost. Není divu, že na ní chtějí někteří ušetřit a přestěhovat se svépomocí. Je to však dobrý nápad?

Pokud se stěhujte, jistě chcete, aby vše proběhlo hladce, bez stresu a co nejlevněji. Typické stěhování zahrnuje spoustu rozhodnutí, akcí a činností, které musí být provedeny v přesném pořadí. Například je třeba naplánovat data stěhování a harmonogramy balení, věci a nábytek je třeba třídit, balit, prodávat nebo darovat, je třeba odhlásit a přihlásit energie, změnit adresu pro doručování pošty a spoustu dalších úkonů.

Jedno z největších rozhodnutí, které učiníte, však spočívá v tom, jak fyzicky přestěhujete vaše věci. Zvládnete to vše sami od začátku do konce, nebo si najmete profesionální stěhovací firmu, která tu nejtěžší část udělá za vás a uvolní vám tak ruce pro další činnosti, kterých je se stěhováním spojeno dost a dost?

Stěhovací firma

Důvody pro oslovení profesionální stěhovací firmy

Níže jsou uvedeny některé z výhod, které nabízejí profesionální stěhovací firmy oproti stěhování svépomocí.

Fyzická zátěž: Může se zdát dost jednoduché přemístit několik krabic nebo kusů nábytku. Pravděpodobně však nejste připraveni přemístit naráz nábytek a předměty z celého bytu či dokonce domu – bez ohledu na to, jak snadné se to může zdát! Neriskujte zranění zad při zvedání těžkých a objemných předmětů, jako je gauč, postel nebo komoda, když tuto práci můžete svěřit vyškoleným profesionálům. Ti disponují zkušenostmi, vybavením a výdrží potřebnou k zvedání těžkých břemen.

Úspora času: Váš čas je cenný, a i se stěhovací firmou jej budete potřebovat hodně na balení předmětů a ostatní důležité činnosti, než vyrazíte na cestu do nového domova. Profesionální stěhovací služba, jako je například odnesto.cz, zajistí kompletní stěhování všech vašich věcí, takže se můžete postarat o všechno ostatní. Navíc vám se stěhovací firmou odpadnou starosti se sháněním vhodného automobilu, který by byl schopen přepravit rozměrnější kusy nábytku.

Stěhovací vůz

Náklady: Přestože stěhování svépomocí je často považováno za nákladově efektivnější řešení, najmutí profesionální stěhovací firmy vám může často ušetřit mnohem více peněz. Kromě toho, že na stěhování svépomocí si stejně budete muset pronajmout velkoobjemové vozidlo, což nebývá levné a navíc vám hrozí poškození nábytku v důsledku neodborné manipulace či absenci správného vybavení, existuje mnoho nepředvídaných faktorů, které mohou způsobit, že vaše náklady na stěhování prudce stoupnou. Profesionální stěhovací firmy dobře vědí, jak manipulovat s objemnými a těžkými předměty, což eliminuje rizika poškození, navíc je firma proti takové události pojištěna, takže v případě poškození nábytku získáte odškodnění.