Jak stěhovat elektroniku

Jak úspěšně zabalit a přestěhovat elektroniku

Elektronika je křehká a během stěhování je nejvíc ohrožena. Jak minimalizovat riziko jejího poškození?

Když balíte své věci před stěhováním, pravděpodobně budete upřednostňovat jednotlivé položky podle důležitosti. Elektronika by měla být na prvním místě vašeho seznamu z mnoha důvodů. Vědět, jak správně zabalit a přestěhovat citlivou elektroniku, může vaše stěhování výrazně usnadnit, nemluvě o poškození drahých zařízení. Ujistěte se, že stěhovací firma bude k vaší elektronice přistupovat s maximální péčí, aby nedošlo k jejímu znehodnocení. Zde je několik cenných tipů, které byste měli při balení vaší elektroniky zvážit.

stěhování citlivé elektroniky

Zálohujte svá data

První věc, kterou musíte udělat ještě před tím, než odpojíte počítač, je zálohování souborů. I když máte váš počítač bezpečně zabalený, při stěhování se může stát ledacos, od otřesů kvůli hrbolům na silnici až po nechtěný pád krabice. Cokoliv z toho může způsobit komplikace, které jistě nechcete řešit. Důležité dokumenty, od účetnictví až po fotografie mohou být zcela nenahraditelné, takže jejich zálohování do cloudu nebo na externí paměťové zařízení je velice moudré rozhodnutí.

Označte kabely

Pokud jde o samotný proces balení elektronických zařízení, doporučujeme označit jednotlivé kabely způsobem, který vám později pomůže určit, ke kterému zařízení patří. Rozdělení kabelů do krabic k jednotlivým přístrojům je také dobrý nápad, ale označení jednotlivých kabelů vám pomůže vše opět rychle sestavit a zapojit, jakmile dorazíte do nového domova. Před stěhováním byste měli také vyjmout inkoustové kazety z tiskáren, baterie a další součásti, které by mohly způsobit poškození přístrojů během stěhování. Nezapomeňte je odpovídajícím způsobem označit, abyste je později mohli správně sestavit.

Jak balit elektroniku pro stěhování

Vyberte si spolehlivou stěhovací firmu

Zkušení zaměstnanci stěhovacích firem, jako je například Odnesto.cz mají dostatek zkušeností a dobře vědí jak postupovat při stěhování křehké a citlivé elektroniky. Během stěhování věnují těmto křehkým výrobkům, jako je elektronika, maximální pozornost a jejich odbornost zajistí minimalizaci rizika poškození.


Používejte kvalitní balicí materiály

Každý elektronický přístroj důkladně zabalte. Ideální jsou pevné boxy či lepenkové krabice, vyložené zevnitř speciální výplní, která minimalizuje účinky otřesů. Při balení se ujistěte, že mezi přístrojem a stěnou boxu je dostatečná vrstva tlumicího materiálu.

Pokud jde o elektronická zařízení, opatrnosti není nikdy nazbyt. Krabice s elektronikou proto důkladně a viditelně označte štítkem „Křehké“. Zaměstnanci stěhovací firmy budou těmto krabicím věnovat speciální pozornost, a uloží ji v stěhovacím voze na nejbezpečnějším místě, aby minimalizovali riziko poškození.