Na co lidé při stěhování zapomínají

Na co lidé při stěhování nejčastěji zapomínají?

Stěhování je obvykle náročná a stresující akce, při které se lidé občas dopouštějí chyb, které musí následně řešit. Které jsou nejčastější?

Den vašeho stěhování se rychle blíží. Najednou jste zaplaveni balicími seznamy, úkoly, časovými osami a věcmi, které nutně musíte udělat. Musíte vše správně organizovat a naplánovat, abyste dodrželi harmonogram a samozřejmě také rozpočet. Uprostřed tohoto chaosu je zcela pochopitelné, že se na některé věci zapomene. Chceme vám v tomto článku pomoci, abyste se během svého stěhování vyhnuli práci navíc, takže vám přinášíme seznam věcí, na které lidé během stěhování nejčastěji zapomenou. Pokud se o ně postaráte s předstihem, ušetříte peníze, čas a spoustu zbytečného stresu!

Přestěhujte se bez stresu

1. Zrušte členství a předplatné svázaná s místem bydliště

Lidé si často až po stěhování uvědomí, že v původním bydlišti stále platí členství ve fitcentru, knihovně, na kurzech angličtiny, nebo jim chodí předplacený tisk. Ještě před stěhováním si prostudujte storno podmínky předplacených služeb a zavčasu je zrušte. Ušetřené peníze pak můžete použít na zaplacení obdobných služeb v místě vašeho nového bydliště.

2. Kování, šroubky a jiné drobnosti

Po demontáži nábytku vám zbydou drobné součástky jako kování, šroubky a podobné drobné předměty. Umístěte je do plastových sáčků, a důkladně označte k čemu patří. Při opětovné montáži v místě nového bydliště vám to ušetří obrovské množství času a stresu. Novému majiteli či nájemci vašeho stávajícího domu či bytu nezapomeňte předat veškeré klíče. Nevěřili byste, kolik lidí na to zapomene a odjede s klíči na druhý konec republiky.

Jk na bezproblémové stěhování

3. Zajistěte si krabice zdarma

Je zbytečné platit navíc za obalové materiály, které jste mohli získat zdarma. Zeptejte se svých sousedů a známých jestli náhodou nemají zbytečné papírové krabice z pevného kartónu, kterých se potřebují zbavit.  Pokud nebudete mít štěstí, zkuste zavolat do místního supermarketu nebo obchodu s potravinami, a zeptejte se, zda nemají nějaké prázdné krabice od zboží. Skvělé na stěhování jsou například krabice od banánů, jelikož jsou z pevného kartonu a mají perfektní rozměry. Vejde se do nich dost a přitom se stále dají bez problémů přenášet. Většina obchodů vám krabice klidně dá zdarma, protože je jinak stejně vyhodí.

Pokud chcete, aby vaše stěhování proběhlo s minimem stresu, je důležitý také výběr správné stěhovací služby. Profesionální firmy mají zaběhané postupy, které zajistí, že vše půjde jako na drátkách. Jednou z nich je i naše firma Odnesto.cz, která zajišťuje stěhování v rámci celé republiky. Předtím než se odstěhujete vás zdarma navštíví náš zkušený technik, který na místě zjistí předpokládaný objem stěhování a spočítá vám nezávaznou cenovou nabídku a poradí, jak co nejefektivněji připravit vaši domácnost na stěhování.