Jak ušetřit místo při stěhování do menšího bytu

Jak moc dopředu je vhodné objednat stěhování?

Stěhování patří mezi rozhodnutí, která se většina lidí snaží co nejvíce oddálit v obavách ze stresu a problémů. Stěhování však nemusí být noční můra – pokud vše pečlivě naplánujete, najmete si spolehlivou a profesionální stěhovací službu, může vše proběhnout jako na drátkách.

Klíčové je vybrat si spolehlivou stěhovací firmu. Zjistěte si předem reference od předchozích zákazníků a vyberte si takovou firmu, která vám bude vyhovovat. Jistě, během stěhování se může odehrát ledacos, Murphyho zákony jasně říkají, že pokud se může něco pokazit, tak se to pokazí.  Profesionální stěhováci však jakoukoli takovou situaci zažili mnohokrát a dokážou vám pomoci. Výběr správné stěhovací firmy zkrátka může znamenat rozdíl mezi pohodlným přesunem do nového bydliště a dnem plným stresu, o kterém budete vyprávět ještě vašim vnoučatům.

Základem úspěšného stěhování je podrobné plánování

Kvalitní stěhovací firmu si objednejte v dostatečném předstihu

Kvalitní stěhovací firmy, jako je například odnesto.cz, jsou mezi lidmi populární. Spokojení zákazníci se pochlubí rodině, přátelům a známým se svou pozitivní zkušeností, což znamená, že tyto stěhovací firmy mají poměrně hodně dopředu obsazené termíny, obzvláště v ročních obdobích, kdy se lidé obvykle stěhují. Pokud tedy necháte objednávku stěhovací firmy na poslední chvíli, může se stát, že žádné volné termíny nebudou k dispozici a vy budete muset narychlo shánět někoho jiného, což se může stát zdrojem velkého stresu.

Stěhování do nového domova

Jak dlouho dopředu objednávat stěhovací firmu?

Vše záleží nejen na firmě, ale také na období roku, v němž se snažíte přestěhovat. Je pochopitelné, že se lidé stěhují častěji o víkendech, kdy si na stěhování nemusí brát dovolenou a častěji také využívají letních měsíců, kdy je příjemné a relativně stabilní počasí. Pokud je to i váš případ, rozhodně se snažte zarezervovat si termín stěhování alespoň 2 měsíce dopředu.

Ne vždy ovšem o stěhování tak dlouho dopředu víte. Může se stát, že vám pronajímatel ukončí znenadání nájem, nebo dostanete lukrativní nabídku zaměstnání ve vzdálenějším městě a musíte se tedy přestěhovat dříve. V takovém případě na vás možná víkendový termín nezbude a budete se muset spokojit se stěhováním během pracovního týdne.

Rozhodně se však vyvarujte toho, že byste zvolili jinou stěhovací společnost, která tyto šibeniční termíny má stále volné.  Důvodem totiž může být to, že obecně nemá příliš mnoho zákazníků, z důvodu nepříliš vysoké kvality svých služeb.

Nezapomeňte, že stěhovací společnosti svěřujete svůj cenný majetek, vždy se proto vyplatí oslovit jen prověřené a kvalitní společnosti, i za cenu, že byste museli objednávat stěhování delší dobu dopředu. Na kvalitu se totiž rozhodně vyplatí si počkat.