covid 19

Stěhování během pandemie – jak být v bezpečí?

Stěhování je něco, co se obvykle nedá odložit. Když nastane čas stěhování, nezbude vám nic jiného, než sbalit veškeré své věci, naložit je do stěhovacího vozu a odjet do nového domova. V současné době, kdy je tu COVID 19 i po dvou letech stále s námi a bohužel to nevypadá, že by se chystal k ústupu, se lidé pochopitelně snaží co nejvíce se izolovat od ostatních, obzvláště v případech, že se nechtějí nebo nemohou očkovat. Stěhování je však téměř vždy týmová práce, od pozvání přátel, aby vám pomohli s balením, až po najmutí profesionálních stěhováků. Jak však ochránit sebe a svou rodinu před nebezpečnými viry a zároveň zvládnout stěhování bez stresu? Zde je několik užitečných rad od profesionálních stěhováků:

Objednejte si profesionální stěhováky

Pokud si vybíráte vhodnou stěhovací firmu, vyberte si takovou, která má dostatečné zázemí,  profesionální zkušenosti a bere zdravotní rizika COVID 19 vážně. Určitě přitom nešlápnete vedle, pokud zvolíte firmu odnesto.cz, která disponuje zkušenými profesionály, kteří jsou pravidelně testováni, aby se možnost přenosu viru snížila na minimum. Jsou také vybaveni všemi potřebnými ochrannými pomůckami.

rouška

V interiéru noste respirátory

Pokud se lidé stěhují nebo balí v interiéru a jsou přítomní i lidé, kteří nesdílejí společnou domácnost, nezapomeňte se vybavit rouškami či respirátory. Balení může být namáhavé, a nosit respirátor po celou dobu nemusí být pro každého pohodlné. Pokud si potřebujete sundat respirátor, abyste se nadechli, vyjděte ven. Celá skupina si může dělat přestávky i společně.

Pracujte v různých místnostech

Pokud máte tým přátel nebo profesionálních stěhováků, nechte jednotlivé týmy pracovat v oddělených místnostech. Rozdělení místností může také pomoci rozdělit práci.

Uklízejte exponovaná místa anti covid přípravky

Během balení a stěhování průběžně uklízejte veškeré plochy, kterých se lidé často dotýkají, jako jsou kliky, zábradlí a podobně. Používejte přípravky určené na likvidaci virů.

Stěhování s dítětem

Zařizování nového bydliště

Jakmile dorazíte do nového bydliště, měli byste se ujistit, že je pro vaši rodinu bezpečné a že zde předchozí nájemník či majitel nenechal nějaké viry. Není na tom nic složitého. Začněte tím, že dorazíte na místo dříve než stěhovací vůz. Ujistěte se, že je zapnutá voda, elektřina a že je prostor čistý a připravený k nastěhování. Antivirovým přípravkem omyjte kuchyňskou linku, WC, podlahy a kliky, včetně těch okenních. Připravte prostory pro vykládku vašich věcí.

Stěhování v tomto pandemickém světě není těžké, je jen jiné, než jsme byli po desetiletí zvyklí. Stačí však jen několik úprav tradičního plánu stěhování a můžete vše přežít bez stresu a bez obav z nákazy.