klavír

Jak přestěhovat klavír? Poradíme jak na to

Dříve, než se pustíte do stěhování klavíru

Nejdříve se ujistěte, že máte vhodné stěhovací pomůcky a všechny doplňky pro stěhování piana. Hodit se budou přikrývky, strečová folie i lepicí páska. Čím více obalového materiálu budete mít po ruce, tím menší pravděpodobnost bude, že se piano poškrábe.

Zavolejte si co nejvíce pomocníků

Jakmile budete mít vše připravené, je třeba sestavit silný tým pomocníků. Pro stěhování piana budou potřeba nejméně čtyři lidi. V závislosti na velikosti klavíru a složitosti přesunu možná i více osob.

Nejlepší je získat pomoc od přátel a sousedů, kteří mají zkušenosti se stěhováním těžkých věcí a jsou v dobré kondici. Ujistěte se, že všichni budou mít na sobě během stěhování vhodné oblečení a boty s dobrou trakcí.

klavír

Změřte dveře, schodiště a chodby

Před stěhováním přeměřte všechny prostory ve vašem bytě, kterými budete klavír stěhovat. Tak se ujistíte, že vám klavír prostory projde. Začněte měřením samotného klavíru. Pak změřte dveře, chodby, schodiště.

Před přemístěním hudebního nástroje se ujistěte, že jsou podlahy chráněny před poškrábáním, je odstraněn veškerý nábytek, který by mohl při stěhování překážet a ani otevřené dveře nebudou stát v cestě při stěhování. Pokud se obáváte, že se klavír škrábne o ostré hrany dveří nebo interiérových doplňků, pak zakryjte ostré hrany ochrannými kryty nebo ručníky. Dále zajistěte hlídání dětí a domácích mazlíčků.

Stěhování klavíru krok za krokem

  • Sundejte stojan na noty a zabalte jej do samostatného balíčku.
  • Zvedněte víko a zabalte jej pomocí strečové folie. Po šířce víka omotejte strečovou folii páskou, aby se během stěhování neuvolnila.
  • Pomocí šroubováku sejměte nohy klavíru. Ujistěte se, že je váš tým na místě, aby naklonil klavír na bok a zabránil jeho pádu.
  • Balíček s nohama, stojanem na noty a šrouby připevněte na tělo piana pomocí izolepy. Přehoďte přikrývku kolem klavíru a zcela jej zakryjte. Páskou omotejte šířku piana na několika místech, abyste přikrývku zafixovali na místě.
  • Nakloňte klavír dozadu a zasuňte pod něj stěhovací kolečka nebo plošinu a plynule posouvejte směrem k východu.
  • Pomocí ráčnových popruhů připevněte piano do stěhovacího vozu.
klavír

Při vykládání klavíru ze stěhovacího vozu je třeba, aby stěhováci stáli na všech stranách kolem klavíru. Možná budete potřebovat více než jednu osobu před klavírem v závislosti na jeho velikosti.  

Klavír postavte na stěhovací plošinu nebo kolečka a převezte na místo určení. Nakonec připevněte nohy a postavte jej do vzpřímené polohy.

Stěhování piana není snadnou záležitostí. Pokud potřebujete pomoci s přestěhováním piana ve špatně přístupných místech nebo po schodišti, obraťte se na náš tým z Odnesto.cz. Naši stěhováci mají se stěhováním klavírů a pian bohaté zkušenosti a poradí si i při stěhování po schodech.