Garáž

Zabalte vybavení garáže pro bezpečné stěhování

Tipy na balení garáže

Garáž je místem pro odložení nejrůznějších věcí, což z ní dělá jeden z nejobtížnějších prostorů na balení. Aby bylo balení ještě složitější, pak věci, které jsou zde uložené, jsou často podivně tvarované a obtížně se balí díky ostrým nebo těžkým součástem, které vyžadují zvláštní péči. Naše tipy na garážové balení jsou navrženy tak, abyste zvládli stěhování bez zbytečného stresu.  

Vyklizení garáže od nebezpečných látek

Je pravděpodobné, že v garáži máte uložené věci, které vyžadují zvláštní pozornost. Jednat se může o chemické látky, jako jsou pesticidy, hnojiva, oleje, plyny, částečně použité nádoby, kapaliny, autobaterie a jiné chemikálie.

Pokud vybrané chemikálie nechcete stěhovat na novou adresu, je třeba je ekologicky zlikvidovat ve speciálním odběrovém místě ve vašem městě. Nikdy tyto látky nevylévejte do odpadu a nevyhazujte do komunálního odpadu. Pokud jsou chemikálie ještě použitelné, věnujte je sousedovi nebo si zadejte inzerát. Někomu mohou ještě dobře posloužit. 

garáž

Vytřiďte nepotřebné

Vyklizení garáže vám dává skvělou příležitost zbavit se všeho, co nepoužíváte. Mohou to být vysloužilé elektrospotřebiče, nevyhovující doplňky do bytu, nepoužívané vybavení pro zahradu aj. Veškeré věci, které nepoužíváte, vyhoďte nebo věnujte.

Stěhování elektrického nářadí

Šikovní kutilové se neobejdou bez vrtačky, brusky, stolní pily, aku nářadí a dalšího nářadí. Ty je třeba pečlivě zabalit tak, aby nedošlo k mechanickému poškození nástrojů ani ublížení na zdraví.

Jak bezpečně zabalit elektrické nářadí:

  • Sundejte veškeré nástavce a zabalte je samostatně.
  • Před stěhováním z nářadí vypusťte mazací oleje, vyjměte baterie aj.
  • Elektrický kabel omotejte kolem těla nástroje.
  • Nástroj pečlivě zabalte do bublinkové folie nebo balicího papíru.
  • Nástroje pečlivě uložte do krabice a prázdná místa vyložte papírem.

Pokud balíte volně stojící elektrické nářadí, jako jsou stolní pily, pásové pily či brusky, sejměte z nich nástavce a vypusťte všechny kapaliny. Hrany přístroje opatřete pevným kartonem a omotejte strečovou folií.

garáž

Ruční nářadí

Ruční nářadí, jako jsou kladiva, šroubováky, kleště a klíče, je třeba zabalit do pevných, ideálně plastových krabic na nářadí. Zabalte každý nástroj zvlášť do balícího papíru nebo uložte do krabice a prázdná místa vyplňte papírem. Ostré nástroje jednotlivě zabalte do bublinkové folie nebo ručníků a zajistěte balící páskou.

Zahradní nářadí

Zahradní nářadí se balí poměrně snadno. Jak zabalit lopaty a hrábě, stejně jako další zahradní nářadí?

  • Každý nástroj pečlivě očistěte.
  • Rozdělte si nástroje podle délky od největších po nejmenší.
  • Nástroje zabalte do deky nebo strečové folie a bezpečně omotejte páskou nebo provázkem.
  • Menší zahradní nářadí zabalte do krabic na nářadí.