Kuchyně

Jak přestěhovat kuchyňské skříňky

Přestěhujte svou kuchyň bezpečně

Investovali jste v nedávné době do krásné kuchyňské linky a neradi byste o ní při stěhování přišli? Jedinou možností je její přestěhování. Možná se to zdá nemožné, ale je to snadné. Opětovné použití kuchyňských skříněk vám ušetří peníze.  A pokud vám budou nějaké skříňky chybět, stačí je dokoupit a krásná kuchyň je na světě. 

Příprava na vyjmutí kuchyňských skříněk

Dříve než začnete s manipulací skříněk, je třeba veškeré nádobí a potraviny pečlivě zabalit do kartonových krabic. Popište je, abyste později věděli, co kde máte zabalené. Spodní skříňky jsou k sobě a k pracovní desce připevněné šrouby. Uvolněte šrouby a skříňky od sebe oddělte. Poté skříňky důkladně umyjte saponátem s trochou octa a nechte uschnout. Čisté skříňky jsou nyní připravené na demontáž. Opatrně sundejte dvířka a zásuvky. Šrouby a panty umístěte do sáčku a přilepte na vnitřní stranu skříněk.

Horní skříňky jsou k sousedním skříňkám připevněny dvěma až třemi šrouby. Odšroubujte je směrem shora dolů. Oddělte je od sebe, než skříň odšroubujete ze stěny. Opět je důkladně umyjte a pak demontujte dvířka a police.

Kuchyně

Připravte stěny pro instalaci kuchyně

Stěny, na které budou skříňky instalované, se musí nejdříve připravit. Natřete je speciální barvou, která je odolná vodě, mastnotě a dalším kuchyňským pohromám. Pak na stěnu nakreslete čáru v místě, kde chcete instalovat spodní skříňky. Naměřte si přesnou vzdálenost pro umístění hmoždinek a poté použijte vhodné skoby, které skříňky ve zdi udrží.

Následně namalujte čáru pro usazení závěsných skříněk. V tomto případě hraje důležitou roli výška členů v domácnosti a volný přístup k závěsným skříním. Nejdůležitější je však zachovat vhodný prostor mezi pracovní deskou a horními skříňkami, pro pohodlnou přípravu jídel. Vzdálenost by neměla být menší než půl metru. Výjimku tvoří plynová varná deska, nad kterou by měla být ponechána vzdálenost 60 cm.

Jak uspořádat stávající kuchyňské skříňky?

Navrhněte si rozmístění skříněk tak, abyste měli během vaření vše důležité po ruce. Centrum kuchyně je u plotny. Spíž s potravinami, skříňka s nádobím a kuchyňským náčiním by měla být co nejblíže.

Dřez

Instalace kuchyňských skříněk

Nejdříve nainstalujte horní skříňky. Korpusy sdílející přepážku by měly být po připevnění ke stěny smontovány k sobě. Dvířka po instalaci seřiďte utažením nebo povolením pantu.

Nainstalujte spodní skříňky a použijte vodováhu, aby byl povrch rovný. Sklon pomůže upravit podložka. Nainstalujte dvířka, regály, police a seřiďte panty. Ke spodním skříňkám připevněte kuchyňskou desku. Nakonec instalujte elektrospotřebiče a dřez. Naši stěhováci z Odnesto.cz vám s instalací kuchyňské linky rádi pomohou!