pračka

Jak přestěhovat pračku? Užitečné tipy!

Pračka patří k nepostradatelným elektrospotřebičům každé domácnosti. Jak ji připravit na stěhování?

Stěhování pračky

Pračka je v dnešní době zcela běžnou součástí každé domácnosti. Pokud vás čeká stěhování, je nutné provést několik zásadních kroků, pro její bezpečný transport. Jak na to?

Stěhování pračky na novou adresu není vůbec těžké. Budete potřebovat zkušenou stěhovací firmu Odnesto.cz, která má zkušenosti se stěhováním elektrospotřebičů. Dále kvalitní obalový materiál a také několik šikovných pomůcek.

Pračka

Připravte si obalový materiál i nářadí

 Abyste pračku pečlivě zabalili a připravili na transport, budete potřebovat pár užitečných nástrojů a také správné stěhovací vybavení:

  • Sadu montážních klíčů
  • Sadu šroubováků
  • Bublinkovou folii nebo kartonové krabice
  • Lepicí pásku
  • Připravte pračku na stěhování

Pračku vyprázdněte

Aby bylo stěhování pračky bezpečné, je nutné ji zcela vyprázdnit. To znamená, že by v bubnu pračky nemělo být žádné prádlo ani pomůcky pro praní. Také vyčistěte šuplík, do kterého běžně sypete prací prášek a plníte aviváž. Zamezíte tomu, že se zbytky nečistot vylijí během transportu na vás či do stěhovacího vozu.

Vyčistěte prostor uvnitř pračky

Pračka musí být před stěhováním dokonale čistá. Jinak během stěhování hrozí přemnožení bakterií a plísní uvnitř pračky. Po vyjmutí posledního kusu prádla a před odpojením z elektrické sítě, nechte pračku běžet na program „vyvářka“, abyste odstranili případné zbytky prášku a usazených nečistot. Doporučujeme v této fázi použít čistič pračky, který spolehlivě odstraní vodní kámen a další ztvrdlé usazeniny. Po ukončení pracího cyklu nechte dvířka pračky několik hodin otevřená, aby mohl vnitřek důkladně vyschnout.

Free illustrations of White male

Odpojte pračku

Nikdy nezačínejte pracovat na zařízení dříve, než jej odpojíte ze sítě a od vody. To je základní bezpečnostní pravidlo, které je nutné bezpodmínečně dodržovat. Odpojený kabel srolujte a pomocí pásky jej připevněte k zadní stěně myčky. Stejným způsobem odšroubujte z předem uzavřeného přívodu vody hadici pro přívod vody a odpadní hadici. Nakonec obě hadice smotejte a upevněte lepicí páskou k pračce.

stěhování pračky

Uvolněte pračku z vestavěné skříně

Mnoho domácností umisťuje pračku do vestavěných skříní. Toto řešení je velmi praktické a designové. Pračka je hezky schovaná za dvířky skříně nebo je umístěná například spolu se sušičkou v regálu, který šetří prostor malých koupelen. Při stěhování je však nutné pračku z tohoto prostoru vyjmout. Nejdříve povolte šrouby, které ji drží na místě. Použijte k tomu vhodný šroubovák a poté umístěte všechny upevňovací prvky do plastového sáčku. Tak zamezíte ztrátě a nechtěnému zapomenutí.

Pračku zabalte

Posledním krokem je balení. Zajistěte dveře lepicí páskou. Pračku obalte bublinkovou fólií. Na rohy můžete použít více vrstev nebo nalepte tvrdý karton. Zamezíte poškození hran během manipulace.