starožitnosti

Jak stěhovat starožitný nábytek

Stěhujete starožitný nábytek? Víme, jak ho připravit na transport tak, aby nedošlo k poškození.

Stěhování obýváku, ložnice a jídelny

Patříte mezi milovníky starožitného nábytku? Pak není žádným překvapením, že se ve vašem bytě nachází hned několik cenných předmětů. Cena starožitného nábytku může šplhat do desítek tisíc korun a stěhování představuje velké riziko, že může dojít k nechtěnému poškození. Stěhování starožitného nábytku vyžaduje zkušenosti, kvalitní stěhovací pomůcky i zdatné ruce, protože se většinou jedná o velmi těžké kusy. Jak starožitný nábytek připravit na stěhování?

Vyberte si stěhovací firmu se zkušenostmi

Stěhování starožitností doporučujeme přenechat odborníkům. Vyberte si profesionální stěhovací firmu Odnesto.cz, která má prokazatelné zkušenosti se stěhováním starožitností a je pro případ nehody jištěna pojistkou odpovědnosti.

Nechte si starožitnosti nacenit

Ze všeho nejdříve doporučujeme nechat veškeré starožitnosti nacenit kvalifikovaným specialistou. Je to proto, abyste věděli, jakou hodnotu jednotlivé kusy nábytku mají. Dokument pak doložíte stěhovací firmě jako součást smlouvy pro stěhování a na základě toho vám také naši stěhováci sdělí přesnou cenu za stěhování.

Nešetřete na obalovém materiálu

Pro stěhování starožitného nábytku nepoužívejte levné lepicí pásky ani ostatní nevyhovující obalový materiál. Pamatujte, že stěhujete cenné předměty, které mají kromě finanční hodnoty také historickou. Naše stěhovací firma vám půjčí kvalitní obalový materiál a vy šetříte velké finanční výdaje spojené s jeho nákupem.

Jak stěhovat starožitné skříňky a komody

U stěhování starožitného nábytku záleží na velikosti. Menší skříňky, regály a komody je možné stěhovat vcelku. Stačí na hrany nábytku použít tvrdý karton a nakonec celý nábytek omotat bublinkovou folií, kterou nakonec oblepíte lepicí páskou. U větších kusů nábytku doporučujeme vyjmout poličky, šuplíky a demontovat úchytky.

Jak stěhovat postel a matraci?

Stěhování postele patří mezi těžší části. Starožitná postel je masivní a těžká. Proto je nutné ji opatrně rozložit. V takovém případě doporučujeme práci nechat na truhláři, zvláště v případě, že se jedná o velmi cenný kus nábytku. Nezapomeňte si veškeré součástky uložit a na šroubky použijte sáček, který pomocí vázací pásky připevníte k posteli ze spodní části. Jednotlivé části postele pak obalte do bublinkové folie a popište, abyste věděli, o jakou část se jedná.

U matrace je postup stěhování následující. S největší pravděpodobností se vám ji nepodaří srolovat do kompaktního tvaru. Proto ji stěhujte nesloženou. Jednoduché a praktické je její omotání fólií nebo pevným igelitem. Při stěhování ji nenechávejte ve vlhku ani chladu.

Rozmístění a příprava na další použití

Naši stěhováci připravený nábytek naloží do stěhovacího vozu, bezpečně jej přikurtují, převezou, následně vystěhují a rozmístí na nové adrese tak, jak jste si předem domluvili. Pomohou vám také se složením nábytku a přípravou na další použití.