Stěhování pracovny

Připravte svou pracovnu na stěhování

V době Covidu se práce musela přizpůsobit aktuální situaci a tak většině z nás nezbylo nic jiného, než si doma pořídit pracovnu nebo alespoň malý pracovní koutek. Toto místo se zanedlouho stalo středobodem našeho bytu a nyní je to prostor, kde trávíme čas u počítače a shromažďujeme zde nejrůznější knihy, papíry a důležité dokumenty. Jak pracovnu přestěhovat tak, abyste neztratili žádný dokument a neodřeli její vybavení?

Stěhování kanceláře doporučujeme rozdělit do následujících kroků:

  • stěhování dokumentů, knih a šanonů
  • stěhování stolů, skříní a dalšího nábytku
  • stěhování počítačů a další elektroniky

A jak to vypadá v praxi? Nejdříve si připravte krabice, do kterých pečlivě vložíte všechny důležité, předem roztříděné dokumenty, knihy, šanony, apod. Následně se zaměřte na nábytek. Odmontujte úchytky. Komody omotejte strečovou folií a nezapomeňte vyztužit rohy a hrany pomocí kartonu. Nakonec pečlivě zabalte elektroniku. Nezapomeňte si vyfotit zapojené dráty dříve, než je odpojíte. Fotka se vám bude hodit při následném zapojení.

Pracovna

Jak na stěhování pracovny s předstihem

Jestliže máte dostatek času, věnujte pozornost pečlivému roztřídění jednotlivých dokumentů. Odstraňte vše nepotřebné a tyto dokumenty nezapomeňte skartovat. Na novou adresu si převezete pouze důležité papíry, které budete mít nyní pečlivě uložené v šuplíku nebo šanonu.

Co dělat při rychlém stěhování

Při rychlém stěhování není čas na třídění stohů papírů. Vše se musí přestěhovat ideálně naráz. U pracovny je důležité, vše pečlivě označit. V které krabici máte dokumenty a kde je uložená oddechová četba? Všechny tyto věci dopředu označte. Nebojte se použít papír, na který napíšete vše, co je obsahem v dané krabici.

Stěhování počítačů a monitorů

Počítače, monitory, tiskárna a ostatní elektronika vyžaduje zvláštní pozornost balení. Doporučujeme jednotlivou elektroniku dostatečně obalit bublinkovou folií a stěhovat ve správné poloze. Pokud máte originální obaly, máte vyhráno. Nebo je dobré použít speciální brašny. Malé součástky vložte do bublinkových obálek.

notebook

Pozor na stěhování stolů a knihoven

Stoly a knihovny patří mezi zvláště choulostivé kusy nábytku. Hrany se jednoduše poničí, velké plochy jsou náchylné na oděrky. Zabránit tomu lze jedině opatrností. Pro bezpečné stěhování stolů, knihoven a komod, doporučujeme použít kartony, pro vyztužení rohů a hran. Stejně dobře poslouží i ručníky nebo deky. Pro převoz pak platí jednoduchá poučka. Nic se nesmí v autě hnout. Nábytek upevněte třeba gumicuky a mezi jednotlivé kusy vložte deky.

Na novém místě postupujte systematicky. Nevybalujte dokumenty dříve, než budete vědět, kam je chcete dát. Jen tak docílíte přehledného pořádku v papírech od samého začátku.