nádobí

Jak zabalit a přestěhovat nádobí

Pokud stojíte před otázkou, jak zabalit veškeré kusy nádobí, možná se vás zmocní panika. Jak vše pečlivě zabalit tak, abyste na novou adresu nepřivezli pouze hromadu střepů a obouchané hrnce?

Vsaďte na postupné stěhování

Pokud máte jen malou možnost stěhovat se do svého nového bytu postupně, pak se toho nebojte a alespoň nádobí takto přestěhujte. Proč? Není nic jednoduššího, než vzít pár krabic a odvézt je v klidu na novou adresu. Bez stresu, že by krabice s talíři během přepravy třeba spadla, nebo se vysypala při vynášení krabic z vozu do interiéru.

Krabice či boxy s nádobím plňte podle tíhy. Lehké krabice se stěhují snáze a navíc odpadá riziko, že by se během přenášení protrhlo dno nebo se utrhly držáky. Pamatujte, že i stěhování nádobí vyžaduje plán. Do jedné krabice uložte náčiní, do druhé hrnce a zvlášť zabalte sklenice. Jak na stěhování jednotlivých kusů nádobí v praxi?

Talíře

Talíře se mohou během přepravy o sebe vzájemně otloukat. Každý talíř proto obalte papírem, (skvěle poslouží letáky či staré noviny) nebo bublinkovou folií. Jako obal dobře fungují jednorázové talířky a tácky, které na talíř dokonale padnou.

Takto pečlivě omotané talíře pak doporučujeme obalit do jednoho velkého papíru a vytvořit balíček. Ten pak vložte do krabice či přepravky. O něco vhodnější jsou krabice. Ty mají měkké stěny, které dokonale tlumí nárazy a vibrace. Nezapomeňte i kartonovou krabici opatřit nějakou výplní. Třeba osuškou či zmačkanými novinami.

Sklenice a hrníčky

Hlavně sklenice je nutné důkladně připravit na cestu. Proto každý kus zabalte zvlášť. Nejčastěji se rozbíjí jedna o druhou. Nebojte se mezi ně vložit utěrku či zmačkaný papír. Další možností je pořízení přepravky s vkladovou příčkou. Ta je navržena tak, aby při přepravě držela sklo na svém místě.

Hrnec

Hrnce, pánve a další nádobí

Hrnce mají výhodu, že se dají do sebe jednoduše stohovat. Malé hrnce vložte do větších a ty ještě do větších. Před odřením je možné jednotlivé hrnce proložit utěrkami či papírem. Pokud jsou už oťukané od každodenního vaření, nemusíte je zvlášť chránit. Podobně můžete postupovat i u pánviček. Pozor dejte na pánvičky s citlivým dnem, abyste je nepoškrábali. Různé další drobnosti z kuchyně jako cukřenky, solničky, chňapky a podobně můžete zastrkat do hrnců a šetřit tak místo.

nůž

Nože, vidličky a ostré předměty

Všechny ostré předměty balte do měkkého. Buď je zabalte do utěrek, nebo využijte bublinkovou folii či papír.

Krabice a přepravky nezapomeňte označit

Označení jednotlivých krabic je klíčem k úspěchu. Navrch krabice můžete vložit seznam uložených věcí. Tak se vyhnete zmatku při vybalování. Nezapomeňte popsat krabice se sklenkami, talíři, hrnky a dalším křehkým nákladem fixou s nápisem křehké!