Stěhování s dětmi

Stěhujete se? Hurá vstříc novému životu!

Objevili jste si své vysněné bydlení a právě nyní přišla chvíle, kdy vám makléř oznámil předání klíčů a možný termín stěhování? Gratulujeme! Právě nyní začínáte novou etapu svého života. Co všechno vás nyní čeká? Ze všeho nejdříve samotné stěhování. Jak se přestěhovat v klidu a bez stresu? Poradíme vám užitečné rady, které se vám při stěhování budou opravdu hodit.

Pečlivě plánujte

Možná zrovna nepatříte mezi lidi, kteří si vše pečlivě plánují. Mnohdy jsou plány trochu jiné, než nastalá skutečnost. U stěhování je však plánování doslova nezbytné. Pokud nechcete v následující dny zažít ten největší chaos ve svém životě.

Jak tedy s plánováním stěhování? Připravte si plán. Tím se pak stačí během přesunu řídit. A klidně si můžete jednotlivé úkony hrdě odškrtávat. Sestavte si seznam nepostradatelných věcí, které musíte mít neustále při ruce (doporučujeme uložit do kufru, podobně jako když jedete na dovolenou a ten mít neustále při ruce) Poslední, co chcete je hledat v bytě plném krabic školní sešit nebo váš pracovní plánovací notes.

Stěhováci

Pokud nechcete být na stěhování sami a to ani nedoporučujeme, rezervujte si místo v diáři vámi vybrané stěhovací firmy s dostatečným předstihem. Nebojte si stěhovací firmu předem ověřit. Na diskusních fórech, mezi přáteli i na internetu. Možná vás kamarád s dodávkou přestěhuje levněji, ale pouze naši stěhováci jsou při práci jištěni pojistkou odpovědnosti a půjčí vám kromě krabic i obalový materiál.

krabice

Třídění a označení při balení 

Balit začněte ideálně měsíc dopředu. Jedině tak pečlivě roztřídíte všechny věci ve svém bytě. Odstraníte to, co nepotřebujete, co je rozbité a co v novém bytě jednoduše nechcete. První se balí zbytečnosti, nakonec věci každodenní potřeby. Každou krabici označte barevným štítkem a to podle toho, do které místnosti patří. Ložnici označte třeba červeně, kuchyň žlutě. Krabice také opatřete seznamem zabalených věcí.

stěhování

Ušetřete za obalový materiál

Stěhování se neobejde bez velkého množství krabic, strečové folie, bublinkové folie, izolepy a dalších pomůcek. Pokud si na pomoc přizvete naše stěhováky, krabice i boxy, vám půjčíme zdarma. Mezi jednotlivé kusy v krabicích můžete použít ponožky, ručníky, utěrky. Odpadá starost se sháněním starých novin a letáků a ve výsledku si ušetříte práci s následným nepořádkem na nové adrese a recyklací.

Foťte si věci a nábytek

Než se pustíte do balení nábytku a odpojení spotřebičů, vždy si každý kus pečlivě vyfoťte. Při zařizování na nové adrese bude sestavení nábytku mnohem jednodušší, budete-li znát z fotografií, kam patří šroubky a kam umístit vruty. I zapojení elektroniky bude jednodušší.