Stěhování na podzim

Podzim je ideální čas na stěhování

Podzim je nejlepší čas pro stěhování. Pokud vám byt už nevyhovuje, zkuste si naplánovat stěhování právě na podzimní měsíce. Navíc ušetříte!

Stěhování důkladně promyslete

Na všechno je vždy ideální doba. To platí také u stěhování. Pokud jste se rozhodli, že byt, ve kterém žijete, už vám z nějakého důvodu nevyhovuje, popřemýšlejte o stěhování právě nyní. Podle našich stěhováků je podzim na stěhování ten nejlepší čas.

Co je třeba zvážit před celou akcí?

Už samotné plánování stěhování je velmi vzrušující. Jenže vše je třeba důkladně promyslet. Například: končí vám nájemní smlouva? Jste ochotni akceptovat případnou sankci za její výpověď? Můžete si právě teď dovolit například vyšší nájem či hypotéku? Je vhodné se stěhovat do nového prostředí, když vaše děti jsou na místo zvyklé a chodí sem do školky/školy? A pokud na všechno odpovíte ano, jaké roční období je pro stěhování nejlepší? Věřte tomu nebo ne, ale roční období má obrovský vliv na stěhování. Od hledání zodpovědných stěhováků se zkušenostmi a dobrou pověstí, až po vyjednání lepšího bydlení.

stěhování na podzim

Stěhování na podzim

Určitě není pochyb o tom, že podzim je tím nejlepším ročním obdobím na stěhování. Proč? Venku vládne ještě poměrně teplé počasí. Příroda hraje všemi tóny barev, které příznivě působí na naši psychiku. Navíc je obloha častěji než jindy modrá a je méně pravděpodobné, že stěhování zhatí déšť. A pokud přeci jen, podzimní vítr mraky brzy rozfouká.

Na podzim je také mnohem jednodušší najít stěhováky a většinou se vám podaří domluvit vámi požadovaný termín stěhování. Většina domácností se totiž přestěhovala už v létě a stěhováci na podzim nejsou tolik vytížení. Od toho se také odvíjí přívětivější cena za stěhování.

Jedinou nevýhodou při stěhování na podzim jsou finance. Myslete na to, že stěhování do nového vás bude stát nemalé peníze. Se stěhovací firmou Odnesto ušetříte mnoho výdajů za nákup krabic, boxů a obalového materiálu, ale budete muset nakoupit vybavení do vašeho nového domova. Do Vánoc už nezbývá tolik času, udělat si finanční rezervu.

Stěhování

Rezervujte si vhodné datum

Stěhování svépomocí může znít sice jako skvělý plán pro úsporu nějaké té koruny navíc, ale pamatujte, že kromě stěhování těžkých břemen vás také bude čekat nákup stěhovacích pomůcek, obalového materiálu a pronájem velké dodávky. Při objednání profesionální stěhovací firmy vám všechny tyto starostí odpadají. Náš tým profi stěhováků Odnesto vám půjčí veškeré pomůcky pro stěhování, disponuje vlastními stěhovacími vozy a při práci je jištěný pojistkou odpovědnosti.

Rezervujte si datum v našem diáři co nejdříve. Obsazenost termínů je zejména o víkendech a svátcích a není rozhodně dobré volat stěhováky ve středu, že v pátek je u vás velký den D. Doporučujeme, rezervovat si termín hned po tom, co se dozvíte termín pro předání klíčů od vašeho nového bydlení.