stěhování s dítětem

Jak se stěhovat s miminkem či malým dítětem?

Stěhování do nového domova s miminkem nebo malým dítětem bývá obvykle náročné, stresující a vyčerpávající. Není proto divu, že mnoho rodičů představa stěhování s miminkem odrazuje. Ti, kterým nezbývá nic jiného než stěhování podstoupit, mají na mysli jednu otázku – jak zvládnout pláč dítěte a stěhování zároveň? Naštěstí existují určité věci, které můžete udělat, abyste si stěhování s malým dítětem co nejvíce usnadnili.

Na stěhování vaše dítě připravte předem

Připravte své děťátko na nadcházející události tím, že mu přečtete dětskou knížku o stěhování se spoustou obrázků. Vaše mimika, hlas a obrázky jim pomohou pochopit, co stěhování vlastně znamená. Díky tomu nebudou zmatené, až uvidí krabice, prázdné pokoje a stěhováky, kteří vynášejí nábytek ze dveří.

stěhování s miminkem

Zabalte krabici s potřebami pro dítě

Zabalte krabici se všemi potřebami pro dítě a poznamenejte si, kde co je. Tak budete mít rychlý přístup ke všemu, co vaše dítě potřebuje, aby zvládlo den stěhování, mělo klidný spánek a snadno si zvyklo na nový domov. Zde je několik věcí, které byste měli do krabice (nebo tašky) s potřebami pro miminko zařadit:

  • Plenky
  • Dětské ubrousky
  • Oblečení
  • Dětské krémy a kosmetiku
  • Léky
  • Dobroty, které má dítě rádo
  • Deka
  • Oblíbené hračky
  • Koupací potřeby
  • Teploměr

Dodržujte denní rozvrh dítěte tak jako dosud

Nedovolte, aby stěhování ovlivnilo rutinu vašeho dítěte. Zachovejte jeho spánkové, stravovací a herní návyky stejné, aby zůstalo v klidu před stěhováním i po něm. Místo toho, abyste narušili jeho rutinu, využijte ji ve svůj prospěch. Například během jeho spánku můžete balit a uspořádávat věci.

Dětský pokoj

Najměte si profesionální stěhovací firmu

Při stěhování s dítětem se vám bude hodit veškerá pomoc. Než se spoléhat pouze na pomoc přátel a rodiny, měli byste si najmout profesionální stěhovací firmu. Díky profesionálním stěhovákům vám totiž odpadne obrovská spousta starostí s organizováním stěhování, takže budete mít mnohem více času se věnovat svému dítěti. Využijete-li jejich pomoci, budete mít více času věnovat se tomu, aby vaše dítě bylo stranou všeho shonu.

Vyčleňte dítěti místnost, kde bude stranou shonu

Ideální je svěřit dítě na den stěhování například babičce. Pokud však tuto možnost nemáte,  nepanikařte. Nejprve vykliďte jednu místnost nebo část domu a použijte ji jako dočasnou hernu pro vaše dítě. Tím ho udržíte stranou od všeho stěhování a umožníte sobě i pracovníkům stěhovací firmy, abyste vše zvládli rychleji.

Stěhování s dítětem sice možná vypadá jako noční můra, ale pokud vše předem naplánujete, a využijete výše zmíněných tipů, proběhne přesun do vašeho nového domova bez jakýchkoli problémů a s minimálním množstvím stresu.