stěhování do nového domu

Jednoduché tipy pro vybalování

Chystáte se na stěhování a těšíte se, až pracovníci stěhovací firmy konečně opustí váš nový domov a vy budete mít konečně stěhování za sebou? Bohužel, mám pro vás špatnou zprávu – to nejsložitější vás teprve čeká.

Jakmile stěhováci odjedou, zbývá vám vybalit všechny krabice a najít místo pro všechny své věci. Jakkoli se vybalování může zdát docela snadné, ve skutečnosti je to obtížný a časově náročný úkol, který je třeba předem trochu promyslet. Stejně jako u všech ostatních aspektů stěhování, je skvělý nápad vytvořit si předem plán vybalování, abyste toto martyrium zvládli co nejrychleji. Použitím několika jednoduchých tipů pro vybalování totiž můžete výrazně zvětšit svůj úložný prostor.

kuchyně

Své věci vybalujte postupně

Ačkoli vás možná láká otevřít všechny krabice a vyndat všechno najednou, neměli byste to dělat. Místo toho se zaměřte na vybalování věcí nejprve v jedné místnosti, poté v druhé atd. Vyhnete se tak tomu, aby se vám věci pomíchaly a vy jste měli plný byt napůl vybalených krabic. Abyste to však mohli udělat, je důležité ještě před stěhováním označit všechny krabice podle toho, co v nich je a do jaké místnosti to patří.

Nejprve uspořádejte větší kusy nábytku a velké spotřebiče

Abyste maximalizovali úložný prostor v novém domově, měli byste nejprve uspořádat větší kusy nábytku, jako jsou skříně a velké spotřebiče, se kterými už nebudete hýbat, jako například lednice, sporák, pračka, myčka, sušička a podobně. Je dobré mít jejich rozložení předem naplánováno a zakresleno v připraveném půdorysném plánu. Stěhovací firma tak bude přesně vědět, kam tyto větší předměty umístit. Pokud správně umístíte větší kusy, bude pro vás mnohem snazší vybalit a správně  uložit menší kusy nábytku, spotřebiče a různé předměty.

koupelna

Zorganizujte si prostor v koupelně

Říká se, že žádná koupelna není dost velká. Udělejte si v ní proto více místa tím, že pořídíte vhodné věšáky na ručníky a koupelnové skříňky pro uložení různých toaletních potřeb.  Zavěšené ručníky zabírají mnohem méně místa než ty, které jsou naskládané jeden na druhém a do koupelnové skříňky se vejde mnoho věcí. Je vhodné si pořídit skříňku například do prostoru pod umyvadlo, kde nezavazí a který je jinak obtížně využitelný.

Jak uložit věci v kuchyni

Kuchyně je pro mnoho lidí jednou z nejpoužívanějších místností, kde je umístěno mnoho věcí a spotřebičů. Ne všechny ovšem použijete stejně často – abyste co nejlépe využili prostor kuchyně, je lepší uložit spotřebiče, které používáte jen zřídka, do nejméně přístupných skříněk, například v horních nástavcích kuchyňské linky. Díky tomu budete mít víc místa na předměty, které při vaření používáte nejčastěji.