Nádobí

Levnější stěhování – nemusíte přestěhovat vše

Každý z nás za život nashromáždí spoustu věcí, které sice nepotřebuje, ale je mu líto je vyhodit. Odhaduje se, že ve většině domácností se pravidelně využívá jen 20% věcí a zbytek jen zbytečně zabírá úložný prostor a čeká na příležitost, co kdyby náhodou. Pochopitelně to ničemu nevadí, ale v případě, že se chcete přestěhovat, může to stěhování značně prodražit. Cena stěhování se totiž odvíjí od množství věcí, takže pokud se před stěhováním dokážete některých z nich zbavit, vaši cestu do nového domova to značně ekonomicky zefektivní.

Prodejte nepotřebné věci

Jak se před stěhováním zbavit nepotřebných věcí

Pokud se chystáte stěhovat, neměli byste si s sebou brát všechno. Ušetříte  tak prostor v novém bytě a současně i peníze. Zároveň však odolejte nutkání všechno vyhodit. I když vaše věci nebudou cestovat s vámi do nového bydliště, neznamená to, že jejich život skončil. Můžete své věci prodat nebo darovat, čímž jim umožníte další využití a navíc získáte peníze navíc.

Zbavování se nepotřebných věcí můžete spojit i se zábavou – uspořádejte pro své přátele stěhovací večírek, na kterém spotřebujete zásoby jídla a alkoholu. Můžete hostům připravit dárky v podobě věcí, které již nechcete. Pravděpodobně máte doma spoustu oblečení které je vám malé, kosmetiky, nádobí nebo i nářadí které nepoužíváte, nebo je máte vícekrát. Podobné předměty ještě mohou někomu udělat radost a dobře posloužit, i když pro ně vy sami využití nemáte.

Roztřiďte své věci do několika skupin

Udělejte si doma důkladnou inventuru věcí které máte a roztřiďte je na několik hromádek. Věci které si chcete vzít s sebou, věci, které nechcete, ale dají se prodat či darovat a věci, které jsou na vyhození. Pravděpodobně budete překvapeni, kolik věcí, jako je například zastaralá či poškozená elektronika, prošlé potraviny, prošlé léky, poloprázdné čističe či plechovky se zbytky barvy, prošlá kosmetika či staré účty a účtenky doma najdete. Tyto věci můžete rovnou odvézt do sběrného dvora, kromě prošlých léků, které byste měli odevzdat v lékárně a chemikálií, které je potřeba odevzdat na vhodném sběrném místě.

Zbavte se nepotřebných věcí

Prodejte nepotřebné věci

Nepotřebné věci, na kterých chcete utržit nějakou korunu je vhodné prodat prostřednictvím online bazarů, jako jsou Facebook Marketplace, Sbazar.cz nebo Bazos.cz. Prodej je velice jednoduchý, stačí na telefon vyfotit, jak vypadá prodávaný předmět, napsat na online bazar potřebné informace o prodávané věci, stanovit cenu a je to. Připravte se však na to, že prodej na online bazaru může několik dní či týdnů trvat. Začněte proto s prodejem v dostatečném předstihu, abyste to do dne stěhování stihli.