stěhování elektroniky

Jak zabalit elektroniku na stěhování?

Balení a stěhování elektronických zařízení, jako jsou počítače, tablety, audio zařízení, videoherní konzole, televizory, tiskárny a digitální fotoaparáty vyžaduje zvláštní péči. Aby byla elektronika při stěhování v bezpečí, je třeba ji řádně připravit a zabalit. Na co se během stěhování elektroniky soustředit, aby nepřišla k úhoně?

gramofon

Zálohujte všechny své soubory

Pokud stěhujete počítač, nezapomeňte zálohovat všechny důležité soubory. Je to chytré opatření pro případ, že by během stěhování došlo k jeho poškození. Můžete použít externí pevný disk, cloudové úložiště nebo USB flash disk.

Používejte originální krabice

Nejlepším balicím materiálem pro elektroniku je její originální krabice. Tyto krabice jsou obvykle vyrobeny na míru, což znamená, že se do nich elektronické zařízení dokonale vejde. Pokud jste si tedy schovali původní krabice a obalové materiály od elektroniky, je nyní ten správný čas je vyndat a použít je k zabalení na stěhování.

Elektroniku pečlivě zabalte

Pokud nedisponujete původními obaly, elektroniku důkladně zabalte do několika vrstev bublinkové fólie, kterou upevněte lepicí páskou. Následně přístroje vložte do krabice a všechen volný prostor vyplňte měkkým a pružným obalovým materiálem.

K balení obrazovek nikdy nepoužívejte noviny

Jako obalový materiál pro televize nebo obrazovky počítačů nikdy nepoužívejte noviny. Novinový papír může zašpinit obrazovku  a ostrost papíru může snadno poškrábat povrch. Místo toho použijte bublinkovou fólii nebo ručníky, abyste vypolstrovali horní a spodní část krabice a předešli tak poškození. Kromě toho vyplňte všechna prázdná místa dalším polstrováním, abyste zabránili poškození zařízení během stěhování.

hifi zesilovač

Používejte antistatické balicí materiály

Elektronika je citlivá na statickou elektřinu, proto byste měli svá zařízení během stěhování chránit použitím antistatických balicích materiálů, jako jsou antistatické bublinkové fólie, pěna a sáčky.

Uspořádejte si kabely

Odpojit veškerou elektroniku je snadné, ale rozplést a znovu zapojit všechny kabely je mnohem obtížnější. Abyste se vyhnuli frustraci, uspořádejte všechny kabely tak, že je zabalíte, označíte a uložíte společně do jedné krabice. Můžete si také vyfotit šňůry zapojené do zařízení, abyste přesně věděli, jak je znovu zapojit.

Najměte si profesionální stěhováky

Manipulace s elektronikou, jako jsou například velké televize, může být pro lidi kteří nemají dost zkušeností, poměrně riziková. Snadno se totiž stane, že se nevejdete do dveří, někde s televizi narazíte a poškodíte ji. Mnohem lepší je použít služeb stěhovací firmy, jejíž zaměstnanci mají dostatek zručnosti a zkušeností a navíc jsou pojištěni proti způsobeným škodám.