Vybalování

Tipy a triky: Jak vybalit po stěhování?

Jak se vypořádat s vybalením?

Konečně je to za vámi. Stěhování jste úspěšně zvládli, teď už na vás čekají jen plné krabice a prázdné skříně. Kde a jak začít? Naši stěhováci z Odnesto.cz si pro vás připravili užitečné tipy, jak si co nejjednodušeji uložit věci do skříní a poliček. Podívejte se, jak na to.

Roztřiďte krabice podle místnosti

Celý proces si usnadníte tím, že během balení si na krabice umístíte barevné štítky podle jednotlivých místností. Ložnici můžete označit červeně, obývák například modře. Poté požádejte stěhováky, aby při vykládání umístili každou krabici do správné místnosti podle předpřipravených štítků.

vybalování

Nejdříve vybalte nezbytné věci

Každá místnost má určité věci, které používáte pravidelně. Připravte si proto do každé místnosti krabici, kam uložíte věci, které potřebujete pro svůj komfort každý den. Pak už stačí vybalit podle jednotlivých místností:

Kuchyně

Nejdříve vybalte věci v kuchyni, protože vy i ostatní členové rodiny budete chtít po dlouhém dni něco sníst a pochutnat si na teplém nápoji. Vybalte základní nádobí. Ke dřezu umístěte čisticí prostředky, ručník a utěrku.

Koupelna

Po dlouhém dni se budete chtít co nejdříve sprchovat. Ze všeho nejdříve zkontrolujte, zda teče teplá voda. Pak vybalte ručníky, osušky, hygienické pomůcky, toaletní potřeby a kosmetiku.

Ložnice

Po stěhování budete unaveni. Připravte svou ložnici tak, abyste si co nejlépe odpočinuli. Ze všeho nejdříve si pečlivě naplánujte rozmístění nábytku. Až si budete stoprocentně jistí, pak teprve začněte s vybalováním oblečení, které aktuálně nosíte. Poté povlékněte postel a připravte věci ke každodennímu použití do nočního stolku.

Dětský pokoj

I v dětském pokoji si nejdříve pečlivě naplánujte rozmístění nábytku. Pokud byste se později rozhodli s jeho přemístěním, museli byste znova už jednou pečlivě uložené věci opět vyndávat. Dětem připravte do skříně základní kusy oblečení. Povlékněte postel a rozmístěte jejich oblíbené hračky do poliček.

Stěhování

Obývací pokoj

Až budete mít vybalené výše zmíněné pokoje, můžete se pustit do přípravy obýváku. S největší pravděpodobností si budete chtít odpočinout u televize. Zapojte elektroniku, připravte sedací soupravu. Když zbyde čas, můžete začít s vybalováním doplňků a knih. 

Ostatní místnosti

Nyní se můžete pustit do méně často používaných místností. Mezi takové patří předsíň, kancelář, pokoj pro hosty. Určitě si chcete vytvořit prostor, který bude moderní, pohodlný, vzdušný. Při vybalení každé věci si dobře rozmyslete její uložení. Jedině tak budete mít v novém bytě pořádek a praktický systém od samého začátku.