knihy

Jak zabalit domácí knihovnu na stěhování

Příprava knihovny na stěhování

Nakupovat a číst knihy je podstatně příjemnější, než je stěhovat. Ale protože je máte tak rádi, nebude příliš těžké je přemístit. Pokud k tomu použijete správnou strategii. S dobrou organizací zvládnete přestěhovat i velkou knihovnu. Vytvořili jsme pro vás užitečného průvodce, jak uspořádat a zabalit domácí knihovnu na stěhování.

Rozhodněte, které knihy přemístíte do nového domova

Nemusíte stěhovat úplně všechny knihy. Ty, které jste četli několikrát, jsou poškozené nebo je nepotřebujete, ty nestěhujte. Pečlivě projděte každou knihu a rozhodněte, zda ji přestěhujete, dáte k recyklaci nebo někomu věnujete.

Věnujte pozornost uspořádání

Nyní, když jste si určili, které knihy přestěhujete do nového, je čas začít s jejich uspořádáním. Nejprve byste měli knihy rozdělit podle tvrdé a měkké vazby. Dále knihy rozdělte podle tvaru a velikosti.

Knihovna

Metody, kterými můžete knihy bezpečně zabalit do krabic

Knihovnu je možné přestěhovat hned několika způsoby. Jakou metodu zvolíte, záleží na vás. Vždy si ale zkontrolujte, zda knihy nejsou ohnuté nebo umístěné pod špatným úhlem. Protože po vyjmutí z krabice mohou zůstat takto ohnuté natrvalo.

  • Hřbet dolů-knihy umístěte hřbetem dolů do krabice.
  • Hřbet ke zdi-knihy umístěte hřbetem ke stěnám krabice.
  • Naplocho-knihy položte do krabice.

Pořiďte vhodné balicí potřeby

Abyste svou knihovnu zabalili co nejlépe, je třeba mít k dispozici kvalitní balicí potřeby. Pořiďte si pásku, permanentní popisovač, krabice na stěhování, bublinkovou folii a balicí papír.

Velkou pozornost věnujte krabicím. Použijte malé nebo středně velké krabice. Hmotnost jedné krabice by neměla přesáhnout 20 kg. Kvůli zatížení musí být box dostatečně pevný.

Stěhovací krabice pečlivě zabalte

Jakmile uspořádáte knihy podle velikosti a tvaru, je čas začít s balením. Spodní část krabice zajistěte páskou, aby se během přepravy neotevřela. K zakrytí vnitřku použijte balicí papír. Tak zabráníte poškození knih. Vzácné knihy, první sbírky, stará fotoalba a jiné kousky zvlášť zabalte do balicího papíru a umístěte mezi ostatní knihy.

knihovna

Nezapomeňte krabice označit štítkem

Naplněnou krabici přelepte vysoce kvalitní lepicí páskou, abyste se vyhnuli jejímu otevření při stěhování. Krabici po zalepení označte štítkem. Na ten si poznamenejte obsah zabalených knih.

Najměte si profesionální stěhováky

Stěhování knihovny je fyzicky náročné. Pokud máte velkou sbírku knih, pak doporučujeme pro jejich bezpečné přestěhování najmout profesionální stěhováky. Ti mají se stěhováním těžkých předmětů a konkrétně se stěhováním knihoven bohaté zkušenosti. Vyhnete se tak nepříjemnostem během manipulace i nechtěnému poškození vaší cenné sbírky.